آنتالپی و تبخیر و کاربرد آن در صنعت قند

آنتالپی و تبخیر و کاربرد آن در صنعت قند
آنتالپی و تبخیر و کاربرد آن در صنعت قند|50675466|zaranetwork

حجم فایل : 740.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 21
بنام خدا موضوع سمینار
تعاریفی ازآنتالپی 1-آنتالپی عبارت است از گرمای موجود در سیال.
2-آنتالپی یک خاصیت مقداری است که به صورت مجموع انرژی داخلی یک سیستم و حاصلضرب حجم سیستم در فشاری است که ازمحیط برروی سیستم اعمال میشود و محتوای حرارتی نیز نام دارد.
H=u+p.v
انرژی داخلی U =
فشار P =
حجم مخصوص=V


در رابطه با آب و بخار آب 3 آنتالپی وجود دارد: 1-انتالپی مایع اشباع
2-انتالپی تبخیر
3-انتالپی بخار اشباع چکیده فرایند تولید شکر بر اساس حداقل مصرف انرژی با سرد کردن تبلور غلیظ عصاره خام:
1-استفاده از ریز صافی ها
2-استفاده از دستگاه تبادل یونی
قبل از تبلور باید عصاره خام تحت تبخیر چند مرحله ای در محدوده فشار تحت فشار جو غلیظ و تبلور انجام شود.
در این فرایند فشار بخار مصرف شده به منظور ذخیره انرژی قرار می گیرد.
برای یک ساختار تبخیر کن مصرف انرژی به پارامترهای:
دما و فشار بستگی دارد. مقدمه این مقاله مربوط به فرایند تولید شکر بر اساس تبخیر عصاره چغندر قند و سرد سازی تبلور شکر از عصاره خام غلیظ است.

بر خلاف تولید مناسب شکر در این فرایند عصاره کالکو کربنی تصفیه نمی شود و تبلور تبخیر شکر از عصاره غلیظ با سرد سازی تبلور جایگزین می شود بنابراین این فرایند با محیط تطابق بیشتری داشته و انرژی کمتری از دست می دهد. فرایند نمودار جریان Cleaning Extraction Slicing Screening Micro-filtration Softening Evaporation Crystallization I
(cooling) White sugar Crystallization II
(cooling) Crystallization III
(cooling) Molasses Beet Sugar II Sugar III Dissolving توضیح فرایند نمودار جریان در ابتدا چغندر قند تمیز و بریده شده و وقتی عصاره خام جدا شد وارد دستگاه استخراج کننده می شود.
در استخراج کننده غلظت عصاره ابتدا 15% است و دما در منفذ آن 30 درجه است و سپس عصاره برای کاهش اجزاء چغندر قند تا دمای 70 درجه گرم می شود.
دیفوزیون مهمترین مرحله استخراج قند است.Cleaning & Slicing Extraction Screening Micro-filtration Softening دیفوزیون
هدف از دیفوزیون بدست آوردن شربت خام با حداکثر خلوص و حداقل درصد قند تفاله است. انواع دیفوزیون 2-دارای دیگ حرارتی:BMA 1- دوجداره:DDS محاسبات مواد ورودی و خروجی در دیفوزیون با استفاده از موازنه جرم می توان مشخصات هر یک از مواد ورودی و خروجی را تامین کند.
هرگاه مقدار تفاله در محاسبات مجهول باشد 1/3 چغندر قند مصرفی در نظر گرفته می شود. عمل تبخیر آب یا تغلیظ شربت Evaporation نام دارد.
در مراحل ششگانه فوق هرچقدر درجه خلوص درطی تصفیه بالاتر رود م...مطالب دیگر:
🔑سفر نامه ناصر خسرو قبادیانی🔑دیوان کامل اشعار نظامی گنجه ای (خسرو و شیرین)🔑دیوان کامل اشعار نظامی گنجه ای (لیلی و مجنون)🔑کتاب کامل داستان های هزارویکشب🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش اول🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش دوم🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش سوم🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش چهارم🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش پنجم🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش ششم🔑کتاب اشنایی با مبانی کامپیوتر ICDL بخش هفتم🔑دانلود پاورپوینت عناصر و مفاهیم سازماندهی (فصل هفتم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)🔑پاورپوینت جامع عملیات خیبر دفاع مقدس🔑دیوان کامل اشعار بوستان شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی🔑کاتالوگ فارسی ارگ های pa50 و pa80 با فرمت exe🔑نقشه معماری بیمارستان🔑کتاب هفت مهارت کلیدی در فروش بیمه🔑کتاب 7 استراتژی افزایش فروش برای کسب و کار های کوچک🔑کتاب 21 نکته در ایمیل مارکتینگ🔑کتاب بررسی عوامل موثر بر قصد خریدسبز بر عملکرد(محیطی-اقتصادی-تولیدی)شرکت🔑کتاب بازاریابی اسلامی در یک نگاه🔑معرفی انجمن های ریسک و بیمه دنیا و دوره های تحصیلی مرتبط با رشته بیمه در کشور های اسیا و اقیانوسیه(APRIA)🔑پاورپوینت الگوریتم فراابتکاری ژنتیک و کاربردهای آن🔑بررسی تهدیدات امنیتی موجود در محاسبات ابری🔑نمونه سوال استخدامی