پاورپوینت درس پنجم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم از بازنمایی تا کلیشه

پاورپوینت درس پنجم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم از بازنمایی تا کلیشه
پاورپوینت درس پنجم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم از بازنمایی تا کلیشه|50630182|zaranetwork


نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 21 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


در س 5 از بازنمایی تا کلیشه در درس قبل، از شما خواسته شد به حداقل سه مورد از برنامه های تلویزیونی (فیلم ها، مجموعه های تلویزیونی، تبلیغات و مستندات داخلی و خارجی) در حال پخش دقّت کنید. تعداد، ترکیب و نقش اعضای خانواده، چگونگی روابط خانوادگی و تعداد فرزندان را تحلیل کنید. این جلسه تحلیل خود را در کلاس ارائه و با دیگر هم کلاسی ها مقایسه کنید. گفت وگوی کلاسی آیا شباهت و تفاوتی بین یافته ها مشاهده می کنید؟ هر یک از موارد زیر در رسانه ها چگونه نمایش داده می شود؟
تعداد اعضای خانواده
ترکیب اعضای خانواده
نقش اعضا در خانواده
روابط بین اعضای خانواده کلیشه سازی
اگر رسانه یا رسانه ها در بازنمایی واقعیت به شکل خاص اصرار بورزند و در طول زمان و به اشکال مختلف آن را تکرار نمایند، می توانند آن بازنمایی را به((کلیشه)) تبدیل کنند. به بیان دیگر، رسانه، راه های مجسّم کردن برخی گروه ها، هویت ها و موقعیت ها را به ما می آموزد.
زمانی که این تصوّرات با مردم ارتباط پیدا کند، با عنوان کلیشه تعریف می شود. کلیشه سازی نوعی بازنمایی است که در آن، هر بار به یاد یک مفهوم، شخص یا گروه می افتیم، بلافاصله کلیشۀ ساخته شده توسط رسانه ها در ذهن ما می آید و در قضاوت و تصمی مگیری های ما نسبت به افراد و اتّفاقات پیرامون مان تأثیر می گذارد. با شنیدن عبارات زیر چه مفاهیمی در ذهن شما تداعی می شود؟
لوازم صوتی و تصویری ژاپنی
خودرو های سواری آلمانی
اجناس چینی
در سال های اخیر شاهد بوده ایم که گاهی مشاغل و یا گروه های مختلف به صدا و سیما نسبت به برخی فیلم ها اعتراض کرده اند؛ مثلاً جامعۀ پزشکی از مجموعه ای تلویزیونی که آنها را افرادی پول پرست به تصویر کشیده بود، انتقاد، و در عمل، از ادامۀ تولید آن جلوگیری کردند. آنها نگران بودند که با نمایش آن مجموعه، کلیشه ای منفی از پزشکان در ذهن مردم جای بگیرد.0
زمانی که یک شرکت تولید کنندۀ تلفن همراه با مشاهدۀ انفجار باتری ها در محصولی از شرکت که در سطح وسیع توزیع شده، دستور جمع آوری آن محصول را می دهد، با این کار سعی می کند محبوبیت محصولات و کلیشۀ مثبت نام تجاری خود را، با جمع آوری محصولات معیوب، نزد مخاطبان حفظ کند. گفت وگوی کلاسی با توجّه به بررسی و مطالعه ای که در مورد بازنمایی رسانه ها در موضوع خانواده کرده اید، اینک بگویید کدام یک از تصاویر زیر توسط رسانه ها در مورد خانواده، نقش های خانوادگی و فضای خانه، به کلیشه تبدیل شده است. دلایل و شواهد خود را ذکر، و مواردی نیز به آن اضافه کنید.
پدر به عنوان شخصیتی دلسوز که در کشاکش حوادث خانواده، نقش سپر بلا و سنگ زیرین آسیاب را بر عهده دارد.
پدر به عنوان شخصیتی دیکتاتور که بدون علم و آگاهی، دائماً حرف زور می زند.
مادر به عنوان فردی مهربان و فداکار که پناهگاه و محور عاطفی برای همۀ اعضای خانواده است.


این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: (درس اول الی درس بیست و دوم)


پاورپوینت درس اول تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مسابقۀ رسانه ها با زمان


پاورپوینت درس دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پیام همبرگری


پاورپوینت درس سوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پنجگانۀ سواد رسانه ای


پاورپوینت درس چهارم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: تصاویر بی طرف نیستند


پاورپوینت درس پنجم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: از بازنمایی تا کلیشه


پاورپوینت درس ششم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: فنون اقناع


پاورپوینت درس هفتم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: ما هم می توانیم


پاورپوینت درس هشتم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: فنون اقناع (2) (درس اختیاری)


پاورپوینت درس نهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مهندسان پیام


پاورپوینت درس دهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: بازی گردانان بزرگ


پاورپوینت درس یازدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: دروازه بانی خبر


پاورپوینت درس دوازدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب خاص


پاورپوینت درس سیزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب فعّال یا منفعل


پاورپوینت درس چهاردهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب، بی مخاطب


پاورپوینت درس پانزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: هر چیز که در جستن آنی، آنی


پاورپوینت درس شانزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: کلیشۀ بدن


پاورپوینت درس هفدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: بازی زندگی است (درس اختیاری)


پاورپوینت درس هجدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: زندگی دوم


پاورپوینت درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پنجگانۀ سواد رسانه ای


پاورپوینت درس بیستم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مراقب اضافه بار باشید


پاورپوینت درس بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم


پاورپوینت درس بیست و دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: اخلاق رسانه ای
مطالب دیگر:
📖پاورپوینت آشنایی با تجارت الکتروینک و اینترنتی📖پاورپوینت کتاب امدادهای غیبی از استاد شهید مطهری 📖دانلود پاورپوینت راهكارهای جذب دانش آموزان به نماز📖پاورپوینت آشنایی با در و پنجره در معماری اسلامی📖پاورپوینت کتاب انسان کامل از دکتر شهید مطهری📖پاورپوینت آشنایی با رضا دانشمیر معمار معاصر📖دانلود پاورپوینت درس آهن ربای من علوم پایه اول دبستان📖پاورپوینت آشنایی با سبک معماری باهاوس و ریشه آن📖پاورپوینت شرکت های تعاونی 76 اسلاید📖پاورپوینت کتاب و درس فلسفه رياضی 192 اسلاید📖پاورپوينت آشنایی با قرائت و روخوانی از قرآن📖پاورپوینت آشنایی با قوانین ديوان عدالت اداری📖پاورپوینت گياه بابونه و خواص دارویی آن 📖پاورپوینت نماتد یا انگل زمین های کشاورزی📖دانلود پاورپوینت درس هشتم علوم تجربی منظومه شمسی پایه چهارم📖پاورپوينت انواع و عناصر روتر و جایگاه روتر درشبکه های LAN و WAN📖پاورپوینت مروری اجمالی بر کتاب حکمت ها و اندرزها از شهید مطهری📖پاورپوینت آموزش ساخت وبلاگ📖پاورپوينت آموزش طرح و برنامه کسب و کار📖دانلود پاورپوینت درس هشتم هدیه های آسمانی دیدار دوست پایه چهارم📖پاورپوينت آموزش کشت گندم 📖پاورپوینت آموزشی ترکیبات آنتی اکسیدان📖دانلود پاورپوینت مقدار عددی یک عبارت جبری📖پاورپوينت آموزشی سیستم ایمنی بدن 📖دانلود پاورپوینت معادله ریاضی