پاورپوینت درس بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم

پاورپوینت درس بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم
پاورپوینت درس بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم|50630151|zaranetwork


نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 16 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


در س 21 من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم! امروزه ما گریزی از رویارویی با رسانه ها و پیا مهای رسان های نداریم. فناوری های نوین ارتباطی وضعیتی را فراهم ساخت هاند كه افراد در كمترین زمان با كمترین هزینه، پیام های تولیدی خود را به صورت جهانی انتشار می دهند؛ این امر ما را با پدیده ای به نام((سرریز اطّلاعات)) رو به رو ساخته است. سرریز اطّلاعات وضعیتی است که در آن، در زمینۀ یک موضوع، بیش از اندازه اطّلاعات موجود است. این پدیده می تواند موجب اضطراب و سردرگمی افراد و ناتوانی در تصمیم گیری در انتخاب یا صرف نظر کردن از همه یا بخشی از اطّلاعات شود. از سوی دیگر رسانه ها هم در رقابت با یکدیگر، در ارائۀ انبوهی از اطّلاعات، سعی در استفادۀ حداکثری از فنون اقناع برای جذب ما دارند. در این حالت اگر مهارت انتخابگری را نیاموخته باشیم به آنچه جذاب تر و قانع کننده تر و نه لزوماً مورد نیاز و مفیدتر است، جذب، و گاه به استفاده از آن وابسته می شویم؛ این وابستگی گاهی چنان پیش می رود كه به((اعتیاد رسان های))منجر می شود. گفت وگوی کلاسی دربارۀ پرسش های زیر گفت و گو کنید.


مفهوم((سرریز اطّلاعات)) چه مثال هایی را در ذهن شما تداعی می کند؟
سرریز اطّلاعات ما را با چه مشکلاتی رو به رو می سازد؟
نقش مثبت یا منفی ما در سونامی((سرریز اطّلاعات)) چیست؟
به نظر شما((معتاد رسانه ای)) چه ویژگی هایی دارد؟
امروزه اعتیاد به کدام رسانه ها بیشتر است؟ آیا سن، جنسیت و ... در اعتیاد رسانه ای اثرگذار است؟
چه چیزهایی زمینه برای اعتیاد رسانه ای را فراهم می کند؟
چگونه می توان با اعتیاد رسانه ای مقابله یا آن را ترک کرد؟
به نظر شما بین ((سرریز اطّلاعات)) و ((اعتیاد رسانه ای)) رابطه ای وجود دارد؟ دلیل خود را برای پاسخی که داده اید، بیان کنید. در جدول زیر تعدادی از نشانه های((اعتیاد رسانه ای)) مقیاس برای هر نشانه، وضعیت خود را ارزیابی كنید؛ سپس نتایج را در كلاس مطرح، و با دیگران مقایسه و گف توگو كنید. اگر برای تعداد زیادی از این گزاره ها، گزینۀ((همیشه)) را علامت زده اید، احتمالاً اعتیاد را علامت زده اید، احتمالاً اعتیاد رسانه ای دارید و بهتر است از یک مشاور كمک بگیرید.
اگر برای تعداد زیادی از این گزاره ها، گزینۀ ((بیشتر وقت)) را علامت زده اید، شما در معرض اعتیاد رسانه ای قرار دارید؛ در مصرف رسانه ای خود بازنگری كنید.
فیلم((اعتیاد رسانه ای)) را ببینید. البته قضاوت دربارۀ اعتیاد رسانه ای به این سادگی نیست و باید عواملی چون شرایط اعتیاد، مخاطب و دسترسی را در نظر گرفت؛ به عنوان مثال شرایط اعتیاد به اینترنت عبارت اند از: استفادۀ بیش از سه ساعت پشت سرهم و بدون داشتن هدف خاص. پهنای باند اینترنت در کشورها نیز متفاوت است و روی زمان دسترسی به اینترنت اثر می گذارد. شرایط مخاطب در ایام تحصیل، کار، امتحانات، تعطیلات و... نیز بر زمان استفاده از رسانه ها اثر می گذارد. ممکن است شما در ایام تحصیل برای انجام پژوهش های مدرسه ای خود گاهی بیش از سه ساعت از اینترنت استفاده کنید یا پس از ایام امتحانات بیشتر ساعات یک روز را برای سرگرمی به استفاده از رسانه اختصاص دهید که به معنای اعتیاد رسانه ای نیست.


این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: (درس اول الی درس بیست و دوم)


پاورپوینت درس اول تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مسابقۀ رسانه ها با زمان


پاورپوینت درس دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پیام همبرگری


پاورپوینت درس سوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پنجگانۀ سواد رسانه ای


پاورپوینت درس چهارم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: تصاویر بی طرف نیستند


پاورپوینت درس پنجم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: از بازنمایی تا کلیشه


پاورپوینت درس ششم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: فنون اقناع


پاورپوینت درس هفتم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: ما هم می توانیم


پاورپوینت درس هشتم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: فنون اقناع (2) (درس اختیاری)


پاورپوینت درس نهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مهندسان پیام


پاورپوینت درس دهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: بازی گردانان بزرگ


پاورپوینت درس یازدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: دروازه بانی خبر


پاورپوینت درس دوازدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب خاص


پاورپوینت درس سیزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب فعّال یا منفعل


پاورپوینت درس چهاردهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب، بی مخاطب


پاورپوینت درس پانزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: هر چیز که در جستن آنی، آنی


پاورپوینت درس شانزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: کلیشۀ بدن


پاورپوینت درس هفدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: بازی زندگی است (درس اختیاری)


پاورپوینت درس هجدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: زندگی دوم


پاورپوینت درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پنجگانۀ سواد رسانه ای


پاورپوینت درس بیستم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مراقب اضافه بار باشید


پاورپوینت درس بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم


پاورپوینت درس بیست و دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: اخلاق رسانه ای
مطالب دیگر:
📚تحقیق انواع جرائم تعزیری📚تحقیق بررسي علل و ميزان ضايعات آرد و نان هاي مختلف📚تحقیق ویژگی‌ های کیفی اطلاعات حسابداری مدیریت و نقش آن در تصمیم‌ گیری مدیریت📚تحقیق تاثیر سیستم مدیریتی بر مدیریت حسابداری📚تحقیق دره سیلیکون (Silicon Valley)، امتیازات و تحدیدات📚پاورپوینت ساختار سازماني استانداري📚پاورپوینت شبيه‌ سازي و كاربرد آن در لجستيك و مديريت زنجيره تأمين📚تحقیق مقایسه کلی کشور ایران با کشور ترکیه📚تحقیق مديريت بهره وري فراگير📚تحقیق تعیین ترکیب بهینه‌ منابع بانک و تاثیر آن بر بهای تمام شده‌ پول در بانک ملی ايران📚تحقیق بررسي مباني تعارض منفي قوانين يا احاله📚تحقیق زن و فلسفه حجاب در خانواده📚تحقیق منجی عالم📚تحقیق آسيب شناسي اجتماعي (اعتياد)📚تحقیق اخلاق در قرآن📚تحقیق مساجد قدیمی📚تحقیق کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران📚گزارش کارآموزی در شركت عمرانی📚گزارش کارآموزی ساختمان بتنی در شرکت فنی و مهندسی📚پاورپوینت يک شبکه عصبی فازی ژنتيکی جديد برای حل مسأله فروشنده دوره گرد📚تحقیق قسمت های مختلف ساختمان📚تحقیق قالب بندی سازه های بتنی📚تحقیق اهمیت فضای سبز در زندگی📚تحقیق کار در ساختار جاده و فعالیت های مربوط📚تحقیق فن آوری نوین دستگاه های راهسازی در بستر راهبردهای سنتی نگهداری