464- بررسی تغییرات منحنی های P-Y برای تحلیل شمع‌های بتن آرمه تحت بار جانبی در اثر شرایط مختلف شمع

464- بررسی تغییرات منحنی های P-Y برای تحلیل شمع‌های بتن آرمه تحت بار جانبی در اثر شرایط مختلف شمع
464- بررسی تغییرات منحنی های P-Y برای تحلیل شمع‌های بتن آرمه تحت بار جانبی در اثر شرایط مختلف شمع|50061244|zaranetwork

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی تغییرات منحنی های P-Y برای تحلیل شمع‌های بتن آرمه تحت بار جانبی در اثر شرایط مختلف شمع

جواد هدایتی - دانشجوی دکترای زلزله دانشگاه تربیت مدرس
مسعود سلطانی محمدی - استادیار گروه زلزله دانشگاه تربیت مدرس
محمود یزدانی - استادیار گروه خاک و پی دانشگاه تربیت مدرس


چکیده مقاله:

یکی از روش های تحلیل شمع تحت بار جانبی، استفاده از منحنی های P-Y است. این منحنی ها بر مبنای تحقیقات آزمایشگاهی، برحسب پارامترهای مختلفی همچون نوع، چگالی و مقاومت برشی خاک، قطر شمع و عمق، توسط محققان مختلف و آیین نامه هایی مانند آیین نامه API بیان شده است. ولی به نظر می رسد پارامترهای دیگری نیز در رفتار شمع تحت بار جانبی موثرند که از آن جمله می توان به سختی، نوع، رفتار مصالح، و شرایط تکیه گاهی شمع و نیز میزان بار قائم وارد برشمع اشاره نمود. روش دیگر برای محاسبه منحنی های P-Y، مدل سازی شمع و خاک به صورت محیط پیوسته است. در این روش به راحتی می توان تاثیر کلیه پارامترهای فوق را مورد بررسی قرار داد. در این تحقیق از نرم افزار اجزا محدود COM3 برای مدل سازی شمع (با استفاده از المان فایبر) و خاک اطراف آن (با استفاده از المان 20 گرهی مکعبی) استفاده شده است. پس از مقایسه نتایج حاصل از نرم افزار با نتایج آزمایشگاهی و اعتبار سنجی نرم افزار و مدل ارائه شده، تاثیر پارامترهای مختلف بر منحنی های P-Y با مطالعه پارامتریک مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین نتایج حاصله با روابط آیین نامه ای مقایسه شده است.


کلیدواژه‌ها:

شمع، منحنی P-Y - مدل محیط پیوسته - COM3


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


هدایتی, جواد؛ مسعود سلطانی محمدی و محمود یزدانی، ۱۳۸۸، بررسی تغییرات منحنی های P-Y برای تحلیل شمع‌های بتن آرمه تحت بار جانبی در اثر شرایط مختلف شمع، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (هدایتی, جواد؛ مسعود سلطانی محمدی و محمود یزدانی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (هدایتی؛ سلطانی محمدی و یزدانی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
پروپوزال رشته مهندسی صنایع (مدیریت سیستم و بهره وری)پروپوزال رشته گرایش منابع انسانیپروپوزال رشته منابع انسانیپروپوزال رشته مدیریت آموزشی MAپروپوزال رشته MBAپروپوزال رشته مدیریت فناوری اطلاعاتپروپوزال رشته مقایسه ویژگی‌های شخصیتی افراد بزهکار و غیر بزهکارپروپوزال رشته مقایسه طرح‌واره‌های ناسازگار اولیه و تحریف‌های شناختیپروپوزال رشته مقایسه سبک‌های دلبستگی و عزت نفس در زنان متقاضی طلاق و زنان عادیپروپوزال رشته تاریخ و فلسفه آموزش و پرورشپروپوزال تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت اسلامیپروپوزال رشته روانشناسیپاورپوینت درس دوستی و مشاورت فارسی پایه ششمپاورپوینت درس ستاره روشن فارسی ششم دبستانپروپوزال رشته روانشناسی رابطه ی خلاقیت هیجانی و خلاقیت شناختی با باورهای هوشیپروپوزال رشته روانشناسی پیش بینی دلزدگی زناشوییپروپوزال رشته هوش هیجانی تاثیر آموزش هوش هیجانی بر پرخاشگری و سازگاری فردیپروپوزال رشته هوش هیجانی پیش بینی راهبردهای تنظیم هیجان براساس ناگویی هیجانیپروپوزال رشته روانشناسی رابطه بهزیستی معنوی و روان شناختی با گرایش به روابط فرازناشوییپروپوزال رشته تربیت بدنیپروپوزال رشته روانشناسی مقایسه امید به زندگی، کیفیت زندگی و تعهد زندگی در زنانپاورپوینت درس بهترین راهنمایان هدیه های آسمان پایه ششمپاورپوینت آزمون های ریونپاورپوینت دوستیابی مربوط به پایه ششمپاورپوینت پوشه کار چیست؟