دانلود پاورپوینت آموزش نرم افزار MATLAB (فصل دوم)

دانلود پاورپوینت آموزش نرم افزار MATLAB (فصل دوم)
دانلود پاورپوینت آموزش نرم افزار MATLAB (فصل دوم)|42084431|zaranetwork


مشخصات فایل
تعداد صفحات33حجم276/368 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت آموزش نرم افزار MATLAB (فصل دوم) جهت رشته کامپیوتر در قالب 33 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


متلب (به انگلیسی: MATLAB) یک محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مورد نظر است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

کار کردن با متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس ۱*۱ ذخیره می‌شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest animal» به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند؛ بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد.


فهرست مطالب:
ايجاد آرايه
ماتریسهای ویژه
عمليات رياضي بر روي آرايه‌ها
ترانهاده يک ماتريس
بکاربردن توابع رياضي بر روي آرايه‌ها
استخراج بخشي از آرايه
حذف بخشي از آرايه
جستجوي زيرآرايه
اندازه آرایه
چند تابع براي دستکاري آرايه‌ها


"