دانلودکارآموزی تربیت بدنی 29 ص

دانلودکارآموزی تربیت بدنی 29 ص
دانلودکارآموزی تربیت بدنی 29 ص|41033064|zaranetwork

نام فایل : کارآموزی تربیت بدنی 29 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 23

حجم : 10 مگابایتبسم الله الرحمن الرحیم
تحقیق کار اموزی
مراحل تدریس در ساعت درس تربیت بدنی :
معلمان تربیت بدنی قبل از ورود به کلاس فعالیتهای لازم در ساعت اموزشی را سازماندهی کرده و بر مبنای اهداف تربیت بدنی ، نیاز دانش اموزان ، مدت کلاس ، وسایل و امکانات موجود ، شرایط جوی و ... بهترین و بیشتر بازده را نصیب دانش اموزان می نماید.
این سه مرحله شامل موارد زیر است :
مرحله امادگی
مرحله پیاده نمودن هدف اموزشی (مرحله اصلی)
مرحله بازگشت به حالت اولیه
بدیهی است که این مراحل و انتخاب فعالیتهای هر از ان به دیگری بستگی دارد.در صورتی یک ساعت درس تربیت بدنی (45 دقیقه ) باشد و تقسیم بندی زمانی ان به شرح زیر خواهد بود .
امادگی
مرحله امادگی از دو بخش امادگی سازمانی و امادگی بدنی تشکیل یافته است.
الف – امادگی سازمانی
که عبارت است از تعویض لباس ، تذکرات ، حضور و غیاب ، ایستادن در صف و ستون که در هر جلسه حدود 10 دقیقه را به خود اختصاص می دهد.
ب- بخش امادگی :
این بخش خود به دو قسمت تقسیم می شود :
ب) امادگی عمومی یا گرم کردن :،
شامل انواع راه رفتن ها ، دویدن ها و پرش ها است در پایه اول بهتر از حرکات تقلیدی و تشبیهی در این بخش استفاده شود.زیرا دانش اموزان پایه اول به این حرکات علاقه دارند و کاملا انها را انجام می دهند.
ب) امادگی اختصاصی :
در این بخش از نرمشهایی که مرتبط با هدف اموزش کلاس است استفاده می شود .به عنوان مثال اگر هدف اموزشی کلاس پرتابها باشد از نرمشهایی که منجر به تقویت عضلات اندام فوقانی ومفاصل این قسمت می شود باید استفاده کرد .در پایه اول این حرکات بیشتر تشبیهی بوده ولی در پایه های بالاتر می توان از شیرین کاریها ، حرکتهای مقاومتی ، حرکات با طناب و نرمشهای با وسیله و بدون وسیله استفاده کرد. این دو بخش نیز 20 درصد را بخود اختصاص می دهد.
2- مرحله پیاده کردن هدف یا مرحله اصلی
هدف اصلی درس تربیت بدنی در این مرحله انجام می شود. پس از توضیحات و اموزش لازم ، معلم از بازیهای مختلف استفاده می کند .در این مرحله برای تقویت حرکات پایه و مهارتهای ورزشی ، از بازیهای مختلف استفاده می شود .بازیها علاوه بر تقویت حرکات و مهارتها دارای خصوصیاتی هستند که می توان از طریق انها برای تقویت ابعاد عاطفی ، اجتماعی و شناختی کودکان نیز اقدام کرد. به عنوان مثال مفاهیمی از قبیل صداقت ، راستگویی ، مسئولیت پذیری ، مسئولیت ، تعاون و همکاری شناخت اشکال هندسی و غیره را می توان در قالب بازیهای مختلف اموزش داد .این مرحله 50 درصد برنامه را بخود اختصاص می دهد.
3- مرحله بازگشت به حالت اولیه
در مرحله اصلی ، ضربان قلب و سرعت دستگاه گوارش خون و تنفس دانش آموزان به اوج خود می رسد از نقطه نظر عاطفی نیز احتمالا تغییراتی به جهت برد و باخت و یا برخوردهای جسمانی به وجود آمده است .یکی دیگر از نتایج فعالیتهای انجام شده تعریق و نشستن گرد و غبار محیط بر بدن است به این ترتیب اقداماتی در هر یک از این مراحل باید انجام شود تا دانش آموزآماده حضور در کلاس بعدی شود.
راه رفتن آرام ونفس گیری ، انجام حرکات کششی برای آرام کردن ضربان قلب به دستگاه گردش خون و تنفس ، مروری بر آموزش انجام شده و ارائه تذکرات مهم بهداشتی ، اخلاقی و اجتماعی و غیره در این بخش صورت می گیرد . این مرحله فرصت خوبی است برای ارائه نکات دانشی از قبیل رعایت نکات بهداشتی ، ایمنی و ... می باشد .سپس دانش آموزان به امر نظافت و شستشو می پردازند . این مرحله نیز 20 درصد برنامه را بخود اختصاص می دهد.
...


مطالب دیگر:
بررسی کیفیت زندگی کاری و بهره وری پرستاران بالین و ارتباط آنها با یكدیگرکیفیت زندگی کاری و بهره وری پرستاران بالین و ارتباط آن ها با یکدیگرآنالیز درایوهای کششی الکتریکیاشغال نظامی در اسناد بین المللی و آثار حقوقی آنهااشغال نظامی و تحلیل مصداقی آن در سطح بین المللیدرایوهای کششی مبدل پیشرفته و كنترل آنهاطراحی و مقادیر نامی موتور و مبدل در سیستم های کششی القاییملاحظات کاربردی در سیستم های کششی القاییمدارهای كنترل سیستم های کششی جریان مستقیمموتورهای کششی جریان مستقیمتراکشن الکتریکیعوامل مهاجرت روستاییان و بررسی الگوی مهاجرت در ایرانشهرنشینی و تحولات شهرنشینی در ایران در نیم قرن اخیررشد و توسعه شهرنشینی در ایران و پیامدهای مربوطهطراحی پایدارساز مقاوم برای سیستم قدرتبررسی تاثیر متغیرهای كنترل راهبردی بر افزایش اثربخشیبررسی تغییر پارامترها بر تداخل پایدارساز سیستم قدرت و دینامیکی پایداریبررسی هنر و معماری باغ ایرانی و نماد شناسی سبز در آنبررسی کالبدی باغ ایرانیدرآمیختگی هنر ایرانی با چینعناصر باغ ایرانی و تحلیل ساختار کالبدی باغ ارم شیرازمعرفی باغ ارم و بررسی ساختار کالبدی آنبکارگیری روش Kharitonov و Pick Kharitonov برای طراحی پایدارسازهای مقاومطراحی كنترل كننده های فیدبك حالت بهینه بر اساس مجموعه ای از مدلهای سیستمدانلود مقاله کنترل مقاوم