مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای خودآگاهی و حل مساله در روابط زناشویی (فصل دوم تحقیق)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای خودآگاهی و حل مساله در روابط زناشویی (فصل دوم تحقیق)
مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای خودآگاهی و حل مساله در روابط زناشویی (فصل دوم تحقیق)|41017767|zaranetwork

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای خودآگاهی و حل مساله در روابط زناشویی (فصل دوم تحقیق)

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

یافته های علمی گواه آن است كه بهداشت روانی از جمله مهمترین نیازهای انسان امروزی است كه برای تامین آن لازم است فرد دقیقاً خود را بشناسد، بتواند دیگران را درك كرده و روابط موثری با آنها ایجاد نماید .هیجانهای منفی و استرس های روزمره خود را شناسایی كرده و آنها را تحت كنترل در آورد، به شیوه ای موثر مشكلات خود را حل كرده و تصمیم های مناسبی را اتخاذ كند و دیگر اینكه كلیشه ای فكر نكرده و اطلاعات را بدون پردازش نپذیرد. لازمه ی برآورده شدن نیازهای اساسی فوق تسلط بر مهارتهای زندگی است. برخی از این مهارتها عبارتند از: مهارتهای خود آگاهی ، مهارتهای ارتباطی، مهارتهای تصمیم گیری و حل مساله، مهارت مقابله با هیجان های منفی، مهارت مقابله با استرس، مهارت تفكر خلاق، مهارت تفكر نقادانه مهارت قاطعیت ،مهارت اعتماد به نفس.(ناصری ،1387)

فرد ماهر به كسی گفته می شود كه توانایی انجام یك كار را به شكل درست داشته باشد. برای اینكه بتوان گفت كسی در كاری دارای مهارت است لازم است كه دو عامل زمان و خطا نیز در نظر گرفته شود. بدین ترتیب به كسی راننده ماهر گفته می شود كه هم برای رسیدن به مقصد، حداقل زمان را صرف كند و هم در حین رانندگی دارای كمترین خطا باشد. بدیهی است برای اینكه فردی بخواهد در هر زمینه ای به مهارت دست یابد نیاز دارد هم به دانش چگونگی آن عمل آگاهی داشته باشد و هم با تمرین های متوالی آن دانش را به رفتار و عمل تبدیل كند. دانش انجام یك كار را می توان از طریق مختلف كسب كرد ( ناصری، 1387).

در زندگی ما انسانها، واقعیت های متعددی وجود دارد كه چه بخواهیم و چه نخواهیم با آنها مواجه خواهیم شد .زندگی مملو از مشكلاتی است كه باید حل شوند و تصمیم هایی كه باید گرفته شوند بنابراین مهم است كه ما در مواجهه با موقعیت های مساله برانگیز یا تصمیم بر انگیز دارای روش و شیوه باشیم. مسایل و مشكلات و تصمیم گیری از جمله مواردی هستند كه با مهمترین بخش مثلث دستگاه روانی انسان در ارتباط است :


مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت پروژه ی نقشه برداری 1🔑پاورپوینت نحوه run نمودن یک exploit از طریق ابزار Metasploit🔑پاورپوینت Mental workload🔑پاورپوینت سخت افزار و حافظه ها🔑پاورپوینت ترمودینامیک آماری واحد 3🔑دانلود پاورپوینت بررسی نرم افزار های کد باز🔑پاورپوینت مدیریت مهندسی واحد 3🔑پاورپوینت نحوه بازی شلم🔑پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی رشته مدیریت🔑پاورپوینت امنیت اطلاعات و هکر ها🔑پاورپوینت سسیتم های مدیریت اطلاعات🔑دانلود پاورپوینت عملکرد سی ساله آموزش و بهسازی🔑پاورپوينت راه اندازی مرکز داده در ایران🔑دانلود پاورپوینت معرفی نرم افزار تحت وب🔑پاورپوینت شلم و یاسا 🔑پاورپوينت آشنایی عمیق تر با طراحی و معماری مرکز داده🔑پاورپوینت کتاب آموزش و پرورش کودکان استثنایی از دکتر سیف🔑دانلود پاورپوینت قانون مدنی🔑پاورپوینت نگاهی به تئوری های معاصر در مدیریت با تاکید بر کاربرد تئوری آشوب در پرستاری🔑پاورپوینت گزارش عملکرد مرکز رشد دانشگاه کاشان🔑پاورپوینت معرفی ابزار های معماری سازمانی🔑پاورپوینت آشنایی با معماری کلیات و مباحث اولیه🔑پاورپوینت تعریف خود ارزیابی 🔑پاورپوینت علوم تربیتی واحد 3🔑دانلود پاورپوینت آنتی ویروس ها