پاورپوینت اجزای تشکیل دهنده پست های فشار قوی

پاورپوینت اجزای تشکیل دهنده پست های فشار قوی
پاورپوینت اجزای تشکیل دهنده پست های فشار قوی|40276549|zaranetwork

شبکه برق ایران یک شبکه گسترده و به هم پیوسته می باشد می باشد که کل شبکه برق ایران به صورت رینگ می باشند(البته در سالهای گذشته شبکه برق خراسان به صورت مستقل از شبکه برق کشور بودکه شبکه برق خراسان نیز به صورت رینگ با بر کل کشور درآمد). در شبکه برق ایران برای اینکه برق مطمئن به دست مصرف کننده ها برسد باید از سه بخش مهم عبور کند که این سه بخش عبارتند از: تولید، انتقال و توزیع. بخش تولید مربوط به نیروگاه می شود که بسته به نوع نیروگاه ولتاژ تولیدی را به شبکه تحویل می دهد. در نیروگاه، ژنراتور یک ولتاژ پائینی در حدود 20kv تولید می کند و خروجی ولتاژ ژنراتور را پست نیروگاه که دارای ترانس های افزاینده هست، می دهند که این ولتاژ را در حد چند صد کیلو ولت(حداکثر تا 400kv ) افزایش داده و تحویل شبکه می دهد سپس در قسمت انتقال و فوق توزیع این ولتاژ را توسط پست های فشار قوی و به وسیله ترانسفورماتورهای کاهنده، کاهش می دهند به طور مثال در پست های انتقال ولتاژ 400kv را به 230kv و ولتاژ 230kv را به 63kv کاهش داده و در پستهای فوق توزیع نیز ولتاژ 63kv را به 20kvکاهش می دهند.
در قسمت توزیع ولتاژ خروجی از پست فوق توزیع توسط ترانسفورماتورهای kv400/20 می کند و بسته به نوع مصرف کننده به دست آن می رسد. در بعضی بارهای صنعتی ولتاژ خروجی از پست فوق توزیع توسط ترانسفورماتور kv3/6kv20می شود.
در این بین پستهای فشار قوی نقش بسیار مهمی در رساندن برق از نیروگاه به مصرف کننده و همچنین پایداری شبکه دارند. در واقع پست های فشار قوی نقطه واصل بین نیروگاه و مصرف کننده می باشند و هر گونه اختلالی در پست ها رساندن برق به مصرف کننده ها را با مشکل مواجه خواهد کرد. پست فشار قوی محلی است که تجهیزات انتقال انرژی در آن نصب و تبدیل ولتاژ انجام می شود و با استفاده از کلیدها امکان انجام مانور فراهم می شود و در واقع کار اصلی پست مبدل ولتاژ یا عمل سوئیچینگ بود. که در بسیاری از پست ها ترکیب دو حالت فوق دیده می شود.

معرفی کلی اجزای پست های فشارقوی
معرفی کلی اجزاء پست های فشار قوی
1. قسمت های اصلی تشکیل دهنده یک پست فشار قوی :
از نظر ساختار کلی ، پست های فشار قوی از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده اند :
1 – سویچگیر ( Switchgear )
2 – ترانسفورماتورهای قدرت ( Power Transformer ) ، ترانسفورماتورهای زمین و ترانسفورماتورهای تغذیه داخلی ( Earthing & Auxiliary Transformer )
3 – سیستم جبران کننده بار راکتیو از قبیل راکتور یا خازن
(VAR Compensation Systems )


مطالب دیگر:
📌بررسی محیط بازاریابی📌بررسی مرگ های کودکان زیر 5 سال استان اصفهان در سال 1392📌بررسی معاهدات و فعالیت های نهادهای بین المللی مرتبط با حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست📌بررسی معماری دوران نو سنگی📌بررسی موارد خاص در حسابداری📌بررسی نظریات جدید در ساختارهای پویا و منعطف 📌بررسی نظریه های اجتماعی نوسازی از 1950 تا کنون📌بررسی نقش تشكلها و مؤسسات و شرکتهای غير دولتي در نظارت بر اجراي سیاست های ابلاغی در اصل 44 قانون اساسی📌بررسی نقش تشكلها و مؤسسات و شرکتهای غير دولتي در نظارت بر اجراي سیاست های ابلاغی در📌بررسی نقش خریدهای الکترونیکی در کاهش تقاضای سفر در شهر تهران و ارائه راهکارهای توسعه آن📌بررسی نقش عوامل آموزشگاهی بر افت تحصیلی دانش آموزان📌بررسی و ارزیابی RUP در مهندسی نرم افزار📌بررسی و ارزیابی باکس تعمیراتی در موبایل و وظایف آن📌بررسی و ارزیابی توپولوژی در شبکه و switch📌بررسی و ارزیابی نقشه کلان تحریمها به تفکیک بخش های اقتصادی📌بررسی و بهسازی سیستم حسابداری مالی و صنعتی شرکت امگا📌بررسی و تحلیل بازار انحصارچند جانبه📌بررسی و تحلیل ساختار بازار انحصار چند جانبه📌بررسی و كنترل همه گيري ها 71 اسلايد📌بررسی وضعیت رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور📌بررسی وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کانادا📌بررسی هوشیاری📌بررسی جایگاه منابع انسانی 1📌بررسی، مطالعه و توسعه نظام پیمانکاری فرعی و مبادلات مشارکتی SPX بر اساس روش UNIDO📌بررسی، مطالعه و توسعه نظام پیمانکاری فرعی و مبادلات مشارکتیSPXبر اساس روش UNIDO