مقاله بازاریابی ارتباطات انسانی

مقاله بازاریابی ارتباطات انسانی
مقاله بازاریابی ارتباطات انسانی|40249568|zaranetwork

بازاریابی ارتباطات انسانی

بازاریابی چیست؟

بازاریابی واژه ای است که از لحاظ کلامی در ایران زیاد استفاده می شود اما از لحاظ کاربردی هنوز راه طولانی را در پیش دارد که دلیل آن هم ساختار اقتصاد ایران، حاکمیت دولت بر صنعت و اقتصاد، قانع بودن به بازار داخلی و به طور کلی فضای غیر رقابتی در اقتصاد کشور است. هر اندازه شدت رقابت بیشتر می شود نیاز به درک واقعیت های بازاریابی و ابزارها و تکنیک های آن بیشتر احساس می شود. به عبارتی کاربرد بازاریابی در ایران ارتباط مستقیم با وضعیت رقابت دارد. نکته اساسی این است که بدانیم بازاریابی چیست و در شرایط رقابت و نظم نوین جهانی و به ویژه اقتصاد و تجارت بدون مرز جایگاه بازاریابی کجاست و نحوه و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ به نظر من هرگاه و هرجا چهار عامل نیاز، نیازمند، عوامل رفع نیاز و داد و ستد وجود دارد بازار و بازاریابی نیز معنا می یابد. به صورت ساده تر بازاریابی کاربردی یعنی پاسخگویی سریع و درست به خواسته های بازارها از طریق مبادله مطلوب و روابط پایدار.

● برای ایجاد بازاریابی علمی در صنعت کاشی و سرامیک چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

چنانچه صنعت تولید کاشی سرامیکی کشور درصدد استفاده از بازاریابی واقعی است اولین گام، شناخت مجموعه نیازها، انتظارات، ترجیحات و تنوع خواسته انواع مخاطبین در بازار داخلی و خارجی است. گام دوم درک و شناخت واقعی نیازمندان است. نیازمند شامل خریداران، مشتریان، تأثیر گذاران و مصرف کنندگان می باشد. به عبارتی هرکس در بازاری وجود دارد نوعی نیازمند است و هرکس در بازاریابی فعال است لازم است تا انواع نیازمندان را تقسیم بندی کرده و خصوصیات رفتارها و معیارها و ترجیحات و الویت های نیازمندان را تعریف کند. با شناخت نیازها و نیازمندان اطلاعات اولیه بازاریاب برای درک واقعیت های روز بازار آماده می شود. نکته مهم داشتن تأمین، تولید و عرضه محصولات مناسب است. سومین گام بازاریابی در صنعت کاشی و سرامیک شناخت عوامل رفع نیاز است. عوامل رفع نیاز عبارتند از:

- محصول مناسب

- قیمت مناسب

- توزیع مناسب

ترویج و تبلیغ و فروشندگی مناسب


مطالب دیگر:
مقاله انگلیسی با ترجمه درباره بتن تزئینی Decorative concreteتحقیق شیرین در خسرو و شیرین نظامیتحقیق لیلی و مجنونمقاله صنعنت فیلم سازی هالیوودمقاله طنز و شعر مشروطهمقاله زندگینامه فردوسیمقاله مقدمه ای درباره خنك سازی دمابرقی ترموالكتریكمقاله درباره میكروكنترلرمقاله روانشناسی رنگ در اشعار سهراب سپهریمقاله خاطره های پرویز دوایی وقصه های اننكاتی كه در تعمیر مانیتور باید توجه داشتمقاله نگاهى به تفاوت سنسورهاى CCD و CMOSپژوهش حقوق انتقال در بازار برقپاورپوینت با موضوع گرماوزن سنجکارآموزی گزارش کار آزمایشگاه الکترونیکپاور پوینت مراقبت های پرستاری در شیمی درمانینمونه سوالات طلایی آزمون کارشناس رسمی رشته راه و ساختمانجزوه بتن آمادگی آزمون کارشناسی ارشددیوارها و عایق رطوبتیجزوات طلایی آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری عمرانجزوات طلایی کارشناسی ارشد عمرانسقف و کف سازیمقاله آئین اوستا ایران هفت هزار سال پیشینه تمدناشعار اب باد خاک اتش در بوستان سعدیمقاله درباره حروف و قواعد اجوف