تحقیق در مورد اوقات فراغت و مديريت آن

تحقیق در مورد اوقات فراغت و مديريت آن
تحقیق در مورد اوقات فراغت و مديريت آن|39016925|zaranetwork

قسمتی از متن:
مقدمه
افزايش امكانات مادي ، كاهش زمان كار روزانه ، افزايش تعطيلات هفتگي و سالانه ، پيدايش سالهايي در دوران جواني كه فرد با فقدان و يا كمي مسئوليت روبروست و در مجموع توجه بشر به زمان فراغت به عنوان بخشي جدي از دوران زندگي ، اين پديده را در جايگاهي قرار داده است كه بي توجهي به آن علاوه بر ايجاد ضايعات و آسيب هاي اجتماعي ، موجبات نارضايتي جامعه را نيز فراهم خواهد نمود . افزايش اوقات فراغت از 3 سال در جامعه كشاورزي به 12 سال در جامعه صنعتي و حتي 19 سال در جامعه فراصنعتي در طول عمر يك نسل امروزي نسبت به سادگي بتوان از آن چشم پوشيد . تأثير بهره بردادري مطلوب از اين بخش از زندگي ، در پرورش انسان و رشد و شكوفايي شخصيت وي و در نهايت تكامل جامعه به حدي است كه برخي تمدن جديد را « تمدن فراغت » ناميده اند . ( ساورخاني ، 1370 ، 764 )
در شهرهاي بزرگ تراكم بالاي ساختمان ، كمبود و قيمت بالاي زماني ، مانعي بر سر راه ايجاد اماكن ورزشي ، تفريحي و گردشگري براي رفع نياز ساكنين شهر مي باشد . از اينرو توجه به زمينهاي حاشيه شهر و حتي مناطق خوش آب و هواي حومه شهرها به عنوان روشي جايگزين ، مورد توجه قرار گرفته است . در ايران خلأ قدرت اداري موجود در اين زمينه يكي از موانع اساسي پرداختن به اين امر است . بدين معني كه شهرداريها خود را در چارچوب محدوده قانوني شهر موظف و مكلف به برنامه ريزي مي بينند و فراتر از آن را در خارج از حيطه مسئوليتي خويش مي دانند . ازدحام جمعيت در ايام تعطيل در پاركها و فضاهاي تفريحي داخل شهر و نيز خروج صدها هزار نفر از ساكنين در تعطيلات پايان هفته به حومه هاي شهر و پناهگيري در دامان طبيعت نمودهايي است از كمبود امكانات تفريحي شهر و نيز خستگي از دغدغه هاي زندگي شهري كه لزوم توجه به امكانات تفريحي شهري را اشعار مي دارند .


مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت تفکیک زمین شهری Subdivision🔥پاورپوینت نمونه های معماری بیونیک🔥پاورپوینت چیلر جذبی تراکمی🔥پروپوزال رشته روانشناسی صنعتی سازمانی🔥پاورپوینت سازه هایLSF🔥پاورپوینت دانشگاه ایووا🔥پاورپوینت معماری سبك خراساني🔥پاورپوینت انواع داربست🔥پاورپوینت تحلیل دانشگاه ارستاد کپنهاگ🔥پاورپوینت سقف پیش تنیده CCL🔥پاورپوینت سقف های کاذب🔥پاورپوینت رنگ و نور در معماری🔥پاورپوینت نقشه کشی عمومی ساختمان🔥پاورپوینت سبك معماري اصفهاني🔥پاورپوینت تحلیل سرای حاج محمد همدانی🔥پاورپوینت سقف کامپوزیت🔥پاورپوینت زیبایی شناسی در معماری🔥پاورپوینت عایق صوتی عناصر و جزئیات🔥پاورپوینت قصرالحمرا (دژسرخ رنگ)🔥پاورپوینت سازماندهی مبلمان شهری نمونه ی موردی یک شهر🔥پاورپوینت روش های مداخله از نظر مرمت شهری🔥پاورپوینت فضاهای خدماتی پشتیبانی هتل🔥پاورپوینت نقد تالار شهر لندن🔥پاورپوینت مبانی ورشکستگی🔥پاورپوینت ساختمان اپرای سیدنی