تحقیق تاثیر قرآن در زندگي بشر

تحقیق تاثیر قرآن در زندگي بشر
تحقیق تاثیر قرآن در زندگي بشر|34053425|zaranetwork

دانلود تحقیق با موضوع تاثیر قرآن در زندگي بشر،
در قالب word و در 40 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
قرآن کریم که زبان خداوند برای ما انسانهاست ،با ارزشترین کتاب در دنیاست، ما کتاب می خوانیم که از آن درس بگیریم آیا استادی بزرگتر از خداوند وجود دارد که بخواهد به انسانها درس زندگی بدهد؟

هرگز. زیرا قرآن کتابی است که خالق تمام هستی آن را برای هدایت ما انسانها بر پیامبران نازل فرموده است.

پس بدون شک کامل ترین کتاب در جهان است و چون کاملترین است حتماً در زندگی ما نقش حیاتی و پررنگ دارد.قرآن در زندگی انسان ها فقط مربوط به یکدوره نیست بلکه برای تمامی انسانها تاریخ همیشه تازگی دارد وارزشمند است.

- نقش قرآن در هدایت انسانها :

چون این کتاب از طرف خدوند برای راهنمائی انسانها وتوسط پیامبران الهی وبدون دخل وتصرف ودستکاری به ما رسیده است ،لذا می توان گفت که بهترین وسیله برای هدایت است.

خداوند بسیار دوست دارد که بندگانش به راه راست هدایت شوند به همین علت با زیبا ترین سخن ها ، آنان را به راه درستی وپاکی سفارش کرده وتمامی این راهنمائی ها را دراین کتاب زیبا ، نوشته است وپیامبران را مأمور کرده که سخنان زیبای او را به گوش ما انسانها برسانند.

پس قطعاً زیباترین سخن ها از طرف عزیزترین هر دو جهان یعنی خداوند وبوسیله گرامی ترین نفرات عالم یعنی پیامبران ، در دل ما انسانها اثر گزار خواهد بود.

- نقش قرآن در پیشرفت علمی انسانها :
انسانها امروزه به تجارب علمی وکشفیات بزرگی دست پیدا می کنند که وقتی به قرآن مراجعه
می نمائیم، می بینیم که راه وروش رسیدن به این اختراعات وابتکارات در قرآن مجید آمده است .قرآن آنقدر به علم ودانش اهمیت می دهدکه می فرماید: آیا برابرند آنان که می دانند وآنان که نمی دانند؟

مطابل بسیار زیادی در قرآن وجود دارد که وقتی آن را می شکافی دنیائی نامحدود از دانستنی ها را از آن خارج می نمائی.تمامی دانشمندان بزرگ جهان اعتراف می کنند که با وجود تمامی اختراعات خود، هنوز قطره ای کوچک از دریای بیکران علم الهی را کشف ننموده اند ...


مطالب دیگر:
تحقیق ارثتحقیق از اعتياد زنان تا نابساماني خانوادهتحقیق اصلاحیه های قانون شوراهاتحقیق پیش کنشی و خلاقیتتحقیق بررسی و کاربرد کارت های هوشمندتحقیق اوراق اختيار معامله در منظر فقه اماميهتحقیق بررسي تاريخي تحول اقدامات تأميني تربيتيتحقیق جايگاه شوراي ملي در قوانين اساسي ايران و فرانسهتحقیق حقوق تعهدات و قراردادهاي بين المللي در فقه و حقوق اسلامتحقیق رابطه بین جهانگردی و جرمتحقیق دعاوي كيفري تصرف عدواني ورود به ملك ديگريتشريفاتي بودن قراردادتحقیق بررسي محتويات و مندرجات اسناد رسميتحقیق بزه‎ ديدگي اطفال بزهكارتحقیق بررسي خسارت معنوي در حقوق موضوعهتحقیق بيمهتحقیق تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف ( پزشكي)تحقیق تاريخ تحول حقوق بين المللتحقیق تشخيص هويتتحقیق كانون اصلاح و تربيتتحقیق مسئولیت اجتماعی- اخلاقیات فراسازمانیتحقیق دولت و مسئوليت اجتماعيخلاصه نکات کتاب رفتار سازمانی پیشرفته استیفن رابینزپکیج کامل گزارش کار آزمایشگاه مقاومت مصالحگزارش کار آزمایشگاه مکانیک خاک