تحقیق کارگاه مهارت های عمومی مدیریت

تحقیق کارگاه مهارت های عمومی مدیریت
تحقیق کارگاه مهارت های عمومی مدیریت|34024079|zaranetwork

دانلود تحقیق با موضوع کارگاه مهارت های عمومی مدیریت،در قالب word و در 58 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:جلسه یکی از مؤلفه های اصلی و مهم در کسب و کار است. اما برگزاری جلسه مستلزم صرف زمان و هزینه است. که صد البته هر دو بسیار ارزشمند هستند. بنابراین بهتر است فقط زمانی تشکیل جلسه بدهیم که ضرورت داشته باشد و باید همیشه جلسات مختصر و مفید باشند.
جلسه چیست؟یک جلسه کاری عبارت است از گروههای عده ای از افراد که با هدف مشکلات یا اخذ تصمیمات کاری انجام می شود. اکثر جلسات کاری جنبه رسمی دارند و بایستی زمان و مکان آنها از قبل مشخص شده باشد. تعداد افراد شرکت کننده معمولاً بیشتر از دو نفر است ولی میتواند بین دو نفر هم باشد. جلسه دارای هدف مشخصی است که در دستور جلسه ذکر می شود و قبل از تشکیل جلسه بین شرکت کنندگان توزیع می شود.
بررسی هزینه ها : بهترین جلسات آنهایی هستند که فقط با حضور افراد مرتبط با موضوع، تشکیل می شوند و ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه ها دانش ایشان برای دست یابی به یک هدف مشخص مورد استفاده بهینه قرار میگیرد.
آگاهی از اهداف:معمولاً هدف از برگزاری نشست های کاری در یکی از مقوله های زیر است:انتقال اطلاعات یا ارائه توصیه ها و رهنمودهای کاری
صدور دستورات
رسیدگی به گلایه ها و شکایات یا انجام قضاوت
اتخاذ یا اجرای تصمیمات کاری
دستیابی به ایده های نو
ارائه یک طرح پیشنهادی جهت بررسی و به تصویب رساندن آن
تنظیم وقت

پس از اتخاذ تصمیم در مورد هدف اصلی تشکیل جلسه، تاریخ و زمان برگزاری جلسه متناسب با وقت کلیه افرادی که حضورشان ضروری است تنظیم می گردد.
تأکید بر اهداف:
اهداف را بایستی بصورت کلی و جزئی خلاصه کرد تا کلیه شرکت کنندگان آنها را بخاطر داشته باشند تا چنانچه از مسیر اصلی بحث دور شدند آنها را متوجه دستور جلسه کرد.
نکته: اگر بدون تشکیل جلسه میتوان موضوعی را حل و فصل کرد، حتماً همین کار را انجام دهید.
جلسات رسمی:قوانین مربوط به برگزاری نشستهای رسمی ممکن است بسیار پیچیده و از کشوری به کشور دیگر، یا سازمانی به سازمان دیگر متفاوت باشد. از جلسات رسمی عبارتند از: جلسات هیئت مدیره، جلسات عمومی، کنفرانسها ، جلسات خارجی، مجامع عمومی سالیانه، جلسات کمیته های دائمی.
نکته: استفاده از ارتباطات مجاری مثل کنفرانسهای تلفنی، ویدیویی، اینترنت، پست الکترونیک و پیام های اینترنتی در برگزاری جلسات بسیار مفید است.
عوامل مؤثر بر برگزاری جلسه:1) انتخاب نوع جلسه : رسمی یا غیر رسمی باشد.2) تعداد شرکت کنندگان : معمولاً جلسات شش تا نه نفره با کارایی بیشتری همراه است.3) با گذاشتن یک ساعت مچی روی میز : تنظیم وقت جلسه4) دستور جلسه : از قبل آماده و کاملاً مطابق آن جلسه را پیش برود.
مقدمات تشکیل جلسه:بایستی فرصتی را به فراهم کردن مقدمات تشکیل جلسه اختصاص دهیم، با اینکار به هیچ وجه اتلاف وقت نیست. نتیجه فعالیتها و هماهنگی های قبل از نشست باید به گونه ای باشد که افراد کلیدی حتماً در زمان و مکان مناسب در جلسه حضور یابند و در نهایت تصمیمات منطقی و درستی را اتخاذ کنند.
انتخاب شرکت کنندگان:
کسانی را بایستی انتخاب کرد که حضور آنها ضروری و بتوانند با استفاده از مهارت یا پیشنهادات خود نقش مفیدی ایفا کنند.

نقش شرکت کنندگان ارزیابی شود و نام آنها در دستور جلسه کنار مورد مربوطه یادداشت شود. ...


مطالب دیگر:
🔍جدیدترین نمونه سوالات راسته دوز آزمون های فنی و حرفه ای🔍جدیدترین نمونه سوالات شلوار دوز آزمون های فنی و حرفه ای🔍جدیدترین نمونه سوالات سرمه دوز سنتی آزمون های فنی و حرفه ای همراه با جواب🔍جدیدترین نمونه سوالات دوزنده کیف اداری و مردانه آزمون های فنی و حرفه ای همراه با جواب🔍جدیدترین نمونه سوالات عروسک دوز آزمون های فنی و حرفه ای همراه با جواب🔍پاورپوینت برنامه ريزي مهندسي حمل و نقل و تحليل جابجايي مواد🔍پاورپوینت خلاصه کتاب طراحی و پياده سازی زبان های برنامه سازی جعفرنژاد قمی🔍تحقیق مبانی جامعه شناسی🔍جزوه و خلاصه درس مبانی جامعه شناسی🔍تحقیق جامعه شناسي فرهنگي و مفاهیم آن از دیدگاه جامعه شناسان بزرگ🔍پاورپوینت نوسازی بافت‌ های فرسوده و ناکارآمد شهری🔍پاورپوینت نقش مديريت مشاركتي و نظام پيشنهادات در توسعه منابع انساني و افزايش بهره وري🔍تحقیق نقش مديريت مشاركتي و نظام پيشنهادات در توسعه منابع انساني و افزايش بهره وري🔍پاورپوینت خلاصه کتاب تصمیم گیری و تعیین خط مشی دولتی سیدمهدی الوانی🔍پاورپوینت تئوري و طراحي سازمان🔍تحقیق اصول و قوانین لوله کشی گاز ساختمان🔍پاورپوینت آنمي ماكروسيتيك🔍پاورپوینت اندیشه های سیاسی شهید مطهری🔍پاورپوینت انرژی بادی، طراحی و ساخت نیروگاه بادی🔍تحقیق انرژی بادی، طراحی و ساخت نیروگاه بادی🔍تحقیق راه های تقویت یادگیری، هوش و خلاقیت در کودکان🔍پاورپوینت ماتريس ارزيابی موقعيت و اقدام استراتژيک (SPACE)🔍پاورپوینت ماتریس گروه مشاوره بستون (BCG)🔍پاورپوینت موانع اجرای استراتژی های سازمان ها🔍تحقیق مواد بیولوژیک چه تأثیری بر محیط دارد؟