تحقیق درباره تعريف استرس

تحقیق درباره تعريف استرس
تحقیق درباره تعريف استرس|1798082|zaranetwork

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 5 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

استرس به معنى فشار و نیرو است و هر محركى كه در انسان ایجاد تنش كند، استرس زا یا عامل استرس نامیده مى شود. تنش ایجاد شده در بدن و واكنش بدن را استرس مى گوییم به عبارتى هر عاملى موجب تنش روح و جسم و از دست دادن تعادل فرد شود، استرس زا یا عامل استرس است.

هنگام وارد شدن استرس بدن واكنشهایى از خود نشان مى دهد تا تعادل از دست رفته را باز گرداند كه این عمل استرس است. استرس یا فشار عصبى یا تنیدگى واكنشى است كه در فرد در اثر حضور عامل دیگرى به وجود مى آید و قواى فرد را براى روبرو شدن با آن بسیج مى كند و ارگانیزم یا موجود زنده حالت آماده باش پیدا مى كند.

تاثیر استرس بر بدن

رابطه ی بین استرس، اضطراب و نگرانی با ازدیاد فشار خون از دیرباز شناخته شده است. دیده شده است که در مقابله با بلایای طبیعی و در مقابله با شرایط سخت زندگی، فشار خون افزایش یافته است. ماشینی شدن زندگی و سست شدن کانون های خانوادگی سنتی و فشارهای اقتصادی شخص را آسیب پذیر کرده و فشار خون او را بالا می برد.مطالب دیگر:
🔑یررسی عاشورا و عصر امروز🔑بررسی مرحله ‏بندى تبلیغ وبهره‏ بردارى از فرصت‏ها و موقعیت‏ها🔑بررسی معنای عبادت خداوند🔑بررسی هدف آفرینش🔑آیین مسلمانی مهمترین وظیفه و تكالیف هر فرد مسلمان🔑بررسی نقش عدل در اسلام🔑بررسی تواضع و فروتنى🔑آمادگی ضرورت تشكیلات اسلامی🔑بررسی دروغ در دین‏دارى🔑بررسی انقلاب اسلامی و جهانی سازی اسلام🔑بررسی زن از دیدگاه شهید مرتضی مطهری🔑بررسی شهید مطهرى و دیدگاه‏هاى تربیتى🔑بررسی ظهور حضرت مهدى(عج) از دیدگاه جامعه اسلامى🔑بررسی عربستان پیش از اسلام🔑عرفان در افق اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری🔑بررسی غزوات پیامبر اسلام🔑بررسی نقش نماز در شخصیت جوانان🔑بررسی وعظ و موعظه🔑مفهوم و پیام توحید در عقیده و عمل🔑بررسی چگونگی خواندن نماز🔑بررسی سیمای اهل بیت در حدیقه الحقیقه دیوان سنایی🔑بررسی مدیریت اسلامی🔑بررسی چگونگی مدیریت و تاثیر آن بر عملكرد كاركنان🔑بررسی رابطه و همبستگی بین سبكهای رهبری و رضایت شغلی كاركنان🔑مطالعه میزان مهارتهای مدیریتی (انسانی، ادراكی و فنی) مدیران دوره متوسطه