تحقیق درباره حافظه و تفکر

تحقیق درباره حافظه و تفکر
تحقیق درباره حافظه و تفکر|1751311|zaranetwork

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 39 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مطالب و مباحث این تحقیق در زمینه حافظه و تفکر می باشد که مطالب این تحقیق نخست بصورت پراکنده در کتابهای مختلف از استادان نویسندگان و روانشناسان بزرگ و مشهور وجود داشت. تنظیم این مطالب و مباحث و تدوین آنها به صورت یک تحقیق جامع به فرصتی کافی نیاز داشت. مسئولیت های مختلف درسی و مشکلات مختلف چنین فرصتی را محدود می ساخت و این مسئولیت نیز چنان نبود که بتوان از زیر بار آن شانه خالی کرد. پس ما این تحقیق را پذیرفتیم و شروع به گردآوری و تدوین مطالب نمودیم . مندرجات این تحقیق اختصاص به حافظه و تفکر دارد و برای تسهیل در امر مطالعه سعی شد تا از مطالب ساده و تقریبا آشنا استفاده شود. بدیهی است که ما تنها گردآورندگان این تحقیق بودیم و کار اصلی و مهم را نویسندگان و پژوهشگران که نقش اصلی را در پیشبرد علم دارند انجام داده اند.

امید است که این تحقیق و کار کوچک مورد پسند خواننده عزیر قرار گیرد.

مریم موسوی

نسیم ولی خلفی

آذر ماه 1375

حافظه و تفکر

فصل 1

حافظه

ساختار روان

تا مدتها مطالعه سازمانیافتگی قشر مغزی حافظه یکی از رشته های فیزیولوژی روانی بود که کمتر از سایر رشته ها در آن تحقیق شده بود و تنها در دهه اخیر است که توجه قابل ملاحظه دست اندرکاران را به خود جلب کرده است. مع ذلک علی رغم این مطلب سازمان یافتگی قشر مغزی اشکال پیچیده فعالیت حافظه ای هنوز فصل جدید و عمدتا گشوده ناشده ای از علم عصب – روان شناسی است.

علل این وضع نظرات بیش از حد ساده شده اکثریت فیزیولوژیست ها درباره حافظه و قصور کامل در ارزشیابی ساختار پیچیده فرایندهای روانی است که تنها در اواخر دهه بیست یا در دهه سی قرن حاضر توسط روانشناسان مطالعه شده است .مطالبی که در آغاز این قرن درباره ماهیت وبنیان مادی حافظه جمع شده نشان می دهد که این دانسته ها از چه ارزش علمی ناچیزی برخوردار بوده است. از یک سو دیدگاه ریچارد سمون و کارل اوارد هرینگ قرار داشت که حافظه یا توانایی حفظ اثرات را خاصیت عمومی ماده می دانستند.مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت آماده پروژه فولاد پیشرفته بررسی سازه ای و رفتاری پل های معلق و پلهای ترکه ای🔥پاورپوینت آماده پروژه نقد عكس🔥پاورپوینت آماده بررسی ساختار محاسبات لامبدا در تئوری اصلی جانشینی🔥پاورپوینت آماده تحقیق درسی با موضوع سی پی یو (CPU)🔥پاورپوینت آماده بررسی تاریخچه و معماری بنای هنرستان جلیل نصیر زاده🔥پاورپوینت آماده بررسی تطبیقی استاندارد عقد مشارکت و بانک مرکزی AAOIFI در موسسات اسلامی🔥پاورپوینت آماده بررسی مدلسازي سيستم تنفسي و مدل انتقال اكسيژن به بافتها توسط سيستم گردش خون🔥پاورپوینت آماده بررسی ابعاد و انواع و سیرتاریخی گردشگری سلامت (درماني)🔥پاورپوینت آماده بررسی احکام مصرف مواد مخدر در ادیان الهی و شخصیت و روانشناسی اعتیاد🔥پاورپوینت آماده جزوه و پاورپوینت درس ويژگي‌های مديريت کارآفريني🔥پاورپوینت آماده بررسی ویژگی ها و مراحل اجرایی ديوارهاي پيش ساخته🔥پاورپوینت آماده بررسی تمدن و هنر و معماری ايران باستان (هنر بين‌النهرين و بابلی و آکد )🔥پاورپوینت آماده چگونگی تاثیر زمین لرزه (زلزله) بر روی ساختمان های بتن مسلح🔥پاورپوینت آماده کاربرد فناوری نانو در بسته بندی مواد غذایی🔥پاورپوینت آماده بررسی بخش های مختلف و کابردهای فرآیند ماشین کاری آلتراسونیک🔥پاورپوینت آماده بررسی تكنولوژي توليد كالباسهاي حرارت ديده و فرآورده های گوشتي🔥پاورپوینت آماده بررسی کاربرد انواع پلیمر ها و شیشه در معماری جهان🔥پاورپوینت آماده بررسی بزرگان و آثار برجسته معماری دوره رنسانس🔥پاورپوینت آماده شبیه سازی فرآیندهای سیستمهای ناهمگن با استفاده از الگوریتم ژنتیک🔥پاورپوینت آماده بررسی زندگی و مشخصات و حشرات مينوز و روشهاي كنترل مينوزها🔥پاورپوینت آماده بررسی گیاه شناسی و زراعـت و خواص دارویی گيـاه يـونجه🔥پاورپوینت آماده مقایسه آمار طول راهها و تصادفات جاده ای ایران با سایر کشورها🔥پاورپوینت آماده بررسی بخش های مختلف موتور جت و مقايسه موتورهاي جت با پيستوني🔥پاورپوینت آماده بررسی ویژگی ها و کاربرد و ترکیبات مختلف روغن های سرخ کردنی🔥پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنای زيگورات چغازنبيل