تحقیق در مورد روش اجراي سازه نگهبان موقت 10 ص

تحقیق در مورد روش اجراي سازه نگهبان موقت 10 ص
تحقیق در مورد روش اجراي سازه نگهبان موقت 10 ص |1620655|zaranetwork

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 11 صفحه

قسمتی از متن .doc :

روش اجراي سازه نگهبان موقت، نقشه هاي اجرائي، چك ليست

روش اجرا

پس از انتخاب نوع سازه نگهبان موقت، ابعاد پي سازه و طول شمع و جزئيات اجرائي و طراحي آن مطابق روشي كه در بخشهاي قبلي اين قبل اين فصل بيان شد و پس از آماده كردن كليه ابزار و مصالح لازم، عمليات اجرا بايد در يك مرجله به شرح زير انجام شود:

1-براي احداث عضو قائم اولين خرپا از سازه نگهبان موقت، بايد در روي زمين طبيعي كه هيچگونه عمليات گودبرداري بر روي آن شروع نشده چاهي به قطر يك متر در محل مربوط حفر شود. عمق اين چاه برابر خواهد بود با جمع ارتفاع سازه و طول شمع.

2-قفسه آرماتورهاي مورد نياز شمع و كف آن، مطابق نقشه آرماتورگذاري آماده شده و سپس در محل خود قرار داده شود. پس از آن عضو قائم خرپا داخل چاه مستقر گردد و پس از شاغول كردن آن بتون ريزي شمع با استفاده از پمپ بتون يا هر وسيله مناسب ديگر انجام شود. براي كنترل بتون مورد نياز شمع، بتون لازم را مي توان با توجه به ارتفاع شمع و قطرچاه و محاسبه حجم آن، مشخص كرد و بتون ريزي را به همان مقدار انجام داد.

3-گودبرداري بايد پس از نصب عضو قائم، با شيب مطمئني آغاز شود.(شيب پايدار خاكبرداري بايد بر اساس عوامل مكانيك خاك و شرايط ويژه هر پروژه محاسبه شود. اين شيب در تهارن بطور معمول 1 افقي به 2 قائم است.) گودبرداري تا رسيدن به تراز زير پي ادامه خواهد يافت و چون عضو مايل خرپا با شيب 1 به 2 انتخاب شده، پس محل استقرار پي عضو مايل، قابل دسترسي خواهد بود.

4-در اين مرحله مي توان پي عضو مايل را بعد از آرماتورگذاري اجرا كرد.

پس از اجراي پي، عضو مايل را بعد از آرماتورگذاري اجرا كرد.

5-پس از اجراي پي، عضو مايل خرپاي سازه نگهبان موقت نصب شود.

6-پس از نصب عضو مايل خرپا، بايد خاك باقيمانده كه به صورت گوه است، بطور مرحله اي برداشته شود و با رسيدن به رقوم نصب اولين بادبندي، اين عضو در محل خود نصب و سپس عمليات ادامه داده شود تا به ترتيب عضوهاي بعدي نيز نصب شوند. در صورت لزوم به منظور جلوگيري از ريزش خاك، به موازات گودبرداري، بايد بين خرپاهاي سازه نگهبان موقت الوارهاي چوبي يا تيرگرد چوبي و پانلهاي پيش ساخته بتني قرار داده شود.

7-پس از اتمام عمليات برداشتن گوه خاك، براي تأمين صلبيت جانبي و به حداقل رساندن طول كمانش اعضاي قائم و مورب، از هر 3 دهانه خرپاها يك دهانه بايد بادبندي شود.

8-شناژ بين پي، عضو مايل خرپا و شمعها بايد طوري اجرا شود كه رقوم روي اين شناژ برابر رقوم زير پي اصلي باشند.

مراحل ذكر شده در فوق به شمل نمايشي در صفحات بعد نشان داده شده اند.

الف- توضيحات درباره نكات اجرائي:

1-الوارها بايد به موازات انجام گودبرداري در محل خود نصب شوند.

2-به منظور پايداري عضو قائم و نيز جلوگيري از ريزش خاك به درون چاه، مي توان پس از نصب عضو قائم، داخل چاه را با ملات ضعيف پر كرد.

شناژ بين پي و شمعها در پايان عمليات گودبرداري اجرا شوند.

4-پس از اجراي كليه خرپاها در يك رديف، به منظور تأمين صلبيت جانبي و براي آنكه طول كمانش اعضاي قائم و مورب به حداقل برسد، توصيه مي شود از هر سه دهانه، يك دهانه بادبندي شود.

در ضمن بايد اعضاي قائم نيز به همين نحو به يكديگر بادبندي شوند.

ب- توضيحات درباره نقشه هاي اجرائي سازه نگهبان موقت:

همچنانكه قبلاً توضيح داده شد سازه هاي نگهبان موقت براي گودهائي به عمق 4 متر، 7 متر، 10 متر، 13 متر و 16 متر كه معرف 1،2،3،4 و 5 طبقه زير زمين هستند در نظر گرفته شده است براي هر يك از عمق هاي ذكر شده بر حسب شرايط مقاومتي خاك كارگاه سه تيپ سازه طراحي شده كه بنام سازه هاي تيپ I و تيپ II و تيپ III نامگذاري شده اند (در واقع تيپ صفر مربوط به خاكهاي بسيار مقاوم است كه نياز به سازه نگهبان موقت نداشته لذا براي اين گروه از خاكها سازه اي نيز طراحي نشده است) براي هر عمق مشخص، نقشه هاي اجرائي سه تيپ سازه با مقياس هاي بزرگ شامل نقشه قاب اصلي سازه، اتصالات، نما و برش مشخص شده و از آنجائيكه با افزايش عمق گود، سازه نگهبان ميز مفصلتر مي شود لذا تعدد نقشه هاي اجرائي نيز متفاوت مي‌شود. در حاشيه سمت چپ و بالاي نقشه هاي اجرائي عمق گود و تيپ هاي سه گانه سازه نگهبان جهت سهولت مراجعه مشخص شده اند. بخش اول نقشه هاي اجرائي بشرح زير است:

1-نقشه هاي اجرائي براي يك طبقه زير زمين و يا گود 4 متري

سازه هاي تيپ I و II و III هر يك از 2 برگ جمعاً 6 برگ

2-نقشه هاي اجرائي براي 2 طبقه زيرزمين و يا گود 7 متريمطالب دیگر:
📒پاورپوینت روان شناسی رنگ در تبليغات📒سمینار بازاریابی سیاسی📒پاورپوینت مشتری مداری درعرصه بانکداری📒سمینار تبلیغات تصویری📒پاورپوینت تأثیر درگیری مصرف کننده بر تصمیم خرید📒مدیریت ایمنی فرآیند (PSM)📒پروژه آزمایشگاه مهندسی نرم افزار با موضوع پست بانک در نرم افزار رشنال روز📒مقاله ترجمه شده طراحی یک سیستم خبره با استفاده از استخراج قوانین انجمنی برای دستیابی به هوش تجاری📒پروژه مهندسی کامپیوتر با موضوع آزمایشگاه معماری کامپیوتر با نرم افزار max+plus📒پاورپوینت پزشکی در جهان اسلام📒تحقیق با موضوع دستگاه ها و شبکه های ATM📒پروژه پایانی با موضوع شبیه سازی خودپرداز (ATM) با #C و sql server در محیط ASP.NET📒کتاب راه به سوی خوشبختی📒پکیج 39 مقاله پایه و کاربردی حسابداری📒گزارش کار آموزی قالب سازی و طراحی صنعتی، شرکت لوله و تجهيزات سديد📒مجموعه 27 فیلتر پرکاربرد دیده بان بازار سایت TSE (بورس اوراق بهادار تهران)📒پرسش نامه بررسی عوامل مؤثر بر کاهش فساد اداری📒مقاله ترجمه شده حسابداری با عنوان تخصص حسابداری کمیته حسابرسی، مدیریت انتظارات و شگفتی های درآمد..📒مقاله ترجمه شده با عنوان یافتن اطلاعات در حسابرسی: منابع ارزش افزوده و زمینه های کاربردی و اجرائی📒پاورپوینت برنامه ریزی تولید📒تحقیق تندآموز مفاهيم شبكه‌ هاي كامپيوتري📒پروژه طراحی و شبیه سازی شطرنج با سی شارپ📒پروژه طراحی بازی مین یاب MineSweeping با سی شارپ📒مقاله ترجمه شده حسابداری با عنوان یک بررسی پسا SOX عوامل مرتبط با اندازه نقش حسابرسی داخلی📒مقاله ترجمه شده با عنوان كاهش دادن شكاف انتظاراتي، شيوه رسيدگي به اختلافات