پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر

پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر
پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر|50623983|zaranetwork


نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 24 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


بخش 10 تفکر مغز انسان دارای دو محصول نهایی فکر و ایده است. سمت چپِ مغز اطلاعات را دریافت می کند، سپس به تجزیه و تحلیل و ارزیابی آنها می پردازد و فکر ارائه می دهد. سمت راستِ مغز نیز به صورت شهودی ایده ارائه می دهد. فعالیت تعیین مکانیزم مغز: در مدت زمان سی ثانیه، به ترتیب به سؤالات زیر پاسخ دهید؟


1- در جدول 1 -10 در هر قسمت، بدون توجه به نوشتۀ خانۀ بالا، رنگ درست آن را از خانه های پایین انتخاب کنید (مدت زمانی که برای هر کدام صرف می کنید باید کمتر از چهار ثانیه باشد). تمرین تعیین مکانیزم مغز 2- کدام یک از تصاویر شکل 1 -10 برای شما جذاب تر است؟ 3- در شکل 2 -10 گزینۀ الف به کدام یک از گزینه های ب، پ و ت شبیه تر است؟ 4- کدام یک از تصاویر شکل 3 -10 حالت دوستی را بهتر نشان می دهد؟ 5- دست تان را روی دست دیگرتان قرار دهید، کدام دست روی دست دیگر است؟ راست یا چپ؟
6- دست های تان را به صورت ضربدری روی سینه خود بگذارید، کدام دست روی دست دیگر است؟
7- پای تان را روی پای دیگر قرار دهید، کدام پا روی آن یکی است؟
حال به کمک دبیر خود، با توجه به پاسخ هایی که داده اید، تعیین کنید که راست مغز یا چپ مغز هستید. در جدول 2 -10 ویژگی های این دو گروه آمده است. ویژگی های افراد تفکر
در جهانی که زندگی می کنیم، برخی اطلاعات سالم و درست اند و برخی ناسالم و نادرست. به همین دلیل افراد برای بررسی و شناسایی اطلاعات درست، نیاز به تفکر دارند.
تفکر توانایی افراد در شناسایی مسائل و مشکلات و ارائۀ راه حل های مناسب جهت رفع آنهاست.
در شکل 4 -10 انواع تفکر نشان داده شده است. انواع تفکر تفکر واگرا
(خلّق) تفکر انتقادی تفکر هم گرا انواع تفکر تفکر انتقادی (جست وجوی واقعیت): تفکر انتقادی، تفکری است که در جست وجوی شواهد، دلایل و مدارک برای یک قضاوت و نتیجه گیری است. در تفکر انتقادی افراد به جای پذیرفتن تمام اطلاعاتی که می خوانند، می نویسند، می شنوند و می بینند، آنها را از دیدگاه های مختلف مورد مشاهده، تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار می دهند. فعالیت تفکر انتقادی: یک شرکت تولید محصولات لبنی، با مشکل مالی رو به رو شده است. مدیریت شرکت تصمیم می گیرد، از مواد اولیۀ نامرغوب با هزینۀ کمتر استفاده کند تا مشتریان همچنان ثابت باقی بمانند. شرکت پس از تولید و فروش محصولات، نه تنها مشتریان قدیمی خود را از دست می دهد، بلکه توسط وزارت بهداشت جریمه نقدی نیز می شود.
1- به نظر شما علت اصلی این اتفاق چیست؟
2- آیا اقدام آنها اخلاقی است؟
3- پیشنهاد و راه حل شما به آنها برای رفع مشکل شان چیست؟ بحث و گفت و گو صاحب مغازه ای اجناس خود را حراج می کند و می گوید حاضر است همۀ اجناس را به یک پنجم قیمت بفروشد. آیا برخی از اجناسی که به نمایش گذاشته مرغوب است؟ عکس العمل هر کدام از شما چیست؟ پس از 20 دقیقه بحث و گفت و گو، نتیجه گیری کنید. پرسش تفکر انتقادی : با راهنمایی دبیر خود و تعریف تفکر انتقادی، به سؤالات زیر پاسخ دهید:


با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: (درس اول الی درس سی و دوم)


پاورپوینت درس اول کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: تیم سازی


پاورپوینت درس دوم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: کار تیمی موفق


پاورپوینت درس سوم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: تقویت کار تیمی


پاورپوینت درس چهارم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: حل مسئله


پاورپوینت درس پنجم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: هدف گذاری و تصمیم گیری


پاورپوینت درس ششم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: خودشناسی


پاورپوینت درس هفتم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: طراحی مسیر شغلی (قسمت اول) کارگاه توسعه شخصی


پاورپوینت درس هشتم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: طراحی مسیر شغلی (قسمت دوم)‌ شناسایی ارزش ها و نیازها


پاورپوینت درس نهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: طراحی مسیر شغلی (قسمت سوم)‌ شناسایی مهارت ها، استعدادها، علایق و جمع بندی


پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: تفکر


پاورپوینت درس یازدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: تفکر خلاق (واگرا)


پاورپوینت درس دوازدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: توسعه خلاقیت فردی


پاورپوینت درس سیزدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: توسعه خلاقیت تیمی


پاورپوینت درس چهاردهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: تشخیص فرصت، ایده پردازی و ارزیابی ایده


پاورپوینت درس پانزدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: ایده یابی، ساختن ایده و الگوبرداری


پاورپوینت درس شانزدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: نوآوری و تریز


پاورپوینت درس هفدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: سنجش کارآفرینی


پاورپوینت درس هجدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: تعیین نوع کسب و کار


پاورپوینت درس نوزدهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت یکم) مشتری شناسی


پاورپوینت درس بیستم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت دوم) طراحی ارزش پیشنهادی


پاورپوینت درس بیست و یکم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت سوم) تعیین کانال توزیع


پاورپوینت درس بیست و دوم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت چهارم) ارتباط با مشتریان


پاورپوینت درس بیست و سوم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت پنجم) درآمدزایی


پاورپوینت درس بیست و چهارم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت ششم) منبع یابی


پاورپوینت درس بیست و پنجم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت هفتم) فعالیت های کلیدی


پاورپوینت درس بیست و ششم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت هشتم) شریک یابی


پاورپوینت درس بیست و هفتم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: مدل کسب و کار (قسمت نهم) برآورد هزینه


پاورپوینت درس بیست و هشتم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: طرح کسب و کار


پاورپوینت درس بیست و نهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: نگارش طرح (قسمت یکم) معرفی کسب و کار، تهیه برنامه سر و سامان دادن


پاورپوینت درس سی ام کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: نگارش طرح (قسمت دوم) تهیه برنامه بازار و بازاریابی


پاورپوینت درس سی و یکم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: نگارش طرح (قسمت سوم) تهیه برنامه تولید (ساخت کالا یا ارائه خدمت)


پاورپوینت درس سی و دوم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم: نگارش طرح (قسمت چهارم) تهیه برنامه مالی و زمان بندی
مطالب دیگر:
🔥بررسی رابطه بازاریابی کارآفرینانه و توسعه پایدار اقتصادی(تعداد صفحات :17)🔥نشریه نماز جمعه لایه باز 8 صفحه🔥174- ارزيابي سه بعدي تراوش آب از سدهاي غيرهمگن ساخته شده در دره هاي تنگ (مطالعه موردي سد ستارخان)🔥175- ارزیابی تخلیه سریع در سدهای خاكی🔥176- بهینه‌سازی سدهای بتنی با استفاده از الگوریتم‌های گروه ذرات و ژنتیك🔥177- استفاده از نرم افزار Plaxis در بررسی روند تغییرات فشار آب منفذی در بدنه سدهای خاكی(مطالعه موردی سد خاكی دوستی)🔥178- تخمین زمان های ماندگاری آب در مخزن سد دز با استفاده از مدل CE-QUAL-W2🔥179- مطالعه عددی روانگرایی پی آبرفتی سدهای خاكی تحت بارگذاری زلزله🔥180-مدلسازی عددی تغییرات ژئومورفولوژیكی ناشی از شكست سد خاكی در نزدیكی آن🔥181- كنترل سلامت سازه‌ای سد بتنی شهید عباسپور با استفاده از مدل پارامتری ARMAX🔥182- بررسی روش­های كنترل تنش­های حرارتی در سازه­های بتن حجیم و قابلیت كاربرد آنها مطالعه موردی سازه سرریز سد گتوند علیا🔥183- بررسی روش­های مدیریت رسوبگذاری در سدها و قابلیت كاربرد آنها با توجه به ملاحظات طراحی و بهره­برداری(مطالعه موردی سد كرخه)🔥184- مقایسه رفتار سد خاكی با مصالح هسته رسی و رس مخلوط🔥185- اندركنش بین خاك و دوغاب در گمانه‌های نشست‌سنجی در سدهای خاكی🔥186- مدل سازی سازه ای سد های قوسی به صورت تیر با مقطع متغیر🔥187- تحلیل قابلیت اطمینان نشت سد خاكی - مطالعه موردی، سد چاه نیمه شماره 4🔥188- بررسی لایه بندی حرارتی در مخزن سد سفیدرود🔥189- ارزیابی رفتار دیوار آب بند سدهای خاكی با اعماق نفوذ مختلف در هسته رسی سد🔥190- رفتارسنجی و ارزیابی پایداری سد بتنی دو قوسی طرق در دوره بهره برداری🔥191- بررسی ویژگی ها و مزایای استفاده از مخازن ذخیره جانبی در پروژه های سدسازی🔥192-مدیریت رسوب شویی مخازن سد ها با استفاده از مدل سه بعدی SSIIM و GIS🔥193- تحلیل پایداری شیروانی تكیه گاه سمت چپ در سد شفارود🔥194-بررسی و انتخاب مصالح مناسب تزریق در پی سدهای واقع بر تشكیلات حاوی آب زیر زمینی دارای سولفات🔥تجارت الکترونیک و کسب درآمد های نوین در دنیای اینترنت(تعداد صفحات:12)🔥195- توسعه و كاربرد مدل ریاضی دو بعدی روندیابی سیل در مخازن سدهای پاره سنگی متوالی در حالت درون­گذر- روگذر