دانلود تحقیق در موردبتن نیمه شفاف

دانلود تحقیق در موردبتن نیمه شفاف
دانلود تحقیق در موردبتن نیمه شفاف|50528919|zaranetwork

نام فایل : بتن نیمه شفاف


فرمت : .pptx


تعداد صفحه/اسلاید : 28


حجم : 3 مگابایتبسم الله الرحمن رحیم
بتن نیمه شفاف
تعریف بتن:
بتن یک ماده ساختمانی ساخته شده از ترکیب آب ، سیمان ، سنگ دانه ، ماسه و شن می باشد و معمولاً به عنوان سنگ مصنوعی تعریف می شود. بتن با پیروزی های بزرگ مهندسی ، ساخت پل ها ، کارخانه های بزرگ و ... پیوند خورده است.


فیبرهای شیشه ای تأثیر منفی بر روی مقاومت فشاری بالای بتن ندارد، بتن معمولاْ بعنوان ماده ای خشک و بی روح شناخته میشود.

بتن نیمه شفاف litracon
در سال 2004 یک معمار مجارستانی به نام آرون لوسونزی توانست بتنی با نام تجاری litracon تولید کند که به این تصویر خشک و بی روح پایان دهد.

برای انجام این کار آنها از فیبرهای نوری استفاده کرده اند که وظیفه انتقال نور از یک طرف قطعه بتنی به طرف دیگر را بعهده دارد . این الیاف تنها درصد کمی از حجم بتن را اشغال کرده و تاثیر قابل توجهی بر کیفیت آن ندارد .

مشخصات بتن:
در واقع ۹۶ درصد این محصول بتن و ۴ درصد آن فیبرنوری بوده و چگالی آن ۲۱۰۰ تا ۲۴۰۰ کیلوگرم بر متر مربع است .

این محصول که در قطعات ۳۰*۶۰ سانتی متری و در ضخامت های ۲/۵ تا ۵۰ سانتی متری تولید میشوند، مقاومت فشاری۴۹ نیوتن بر میلی متر مربع و در بد ترین حالت ۵۶نیوتن بر میلی متر است. مقاومت خمشی معادل ۷/۷ نیوتن بر میلی متر مربع است.
نتیجه این محصول با تغیر نوع فیبرها متفات و با نوع پلاستیکی فیبرها رنگها بهتر عبور داده می شود، در ساخت این بتن مخلوطی خوب است که هیچ دانه درشتی در آن وجود نداشته باشد.

اندازه بلوک ها:
ضخامتmm500-25
عرض حداکثرmm600
ارتفاع حد اکثرmm300

بتن عبور دهنده نور، امروزه به عنوان یک متریال ساختمانی جدید با قابلیت استفاده بالا مطرح است. این متریال ترکیبی از فیبر های نوری و ذرات بتن است و می تواند به عنوان بلوک ها و یا پانل های پیش ساخته ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد.
فیبر ها بخاطر اندازه کوچکشان با بتن مخلوط شده و ترکیبی از یک متریال دانه بندی شده را تشکیل می دهند. به این ترتیب نتیجه کار صرفا ترکیب دو متریال شیشه و بتن نیست، بلکه یک متریال جدید سوم که از لحاظ ساختار درونی و همچنین سطوح بیرونی کامل همگن است، به دست می آید. فیبر های شیشه باعث نفوذ نور به داخل بلوک ها می شوند. جالب تریت حالت این پدیده نمایش سایه ها در وجه مقابل ضلع نور خورده است.
همچنین رنگ نوری که از پشت این بتن دیده می شود ثابت است به عنوان مثال اگر نور سبز به پشت بلوک بتابد در جلوی آن سایه ها سبز دیده می شوند. هزاران فیبر شیشه ای نوری به صورت موازی کنار هم بین دو وجه اصلی بلوک بتنی قرار می گیرند.

نسبت فیبر ها بسیار کم و حدود ۴ درصد کل میزان بلوک ها است. علاوه بر این فیبر ها بخاطر اندازه کوچکشان با بتن مخلوط شده و تبدیل به یک جزء ساختاری می شوند بنابر این سطح بیرونی بتن همگن و یکنواخت باقی می ماند.

در تئوری، ساختار یک دیوار ساخته شده با بتن عبور دهنده نور، می تواند تا چند متر ضخامت داشته باشد زیرا فیبر ها تا ۲۰متر بدون از دست دادن نور عمل می کنند و در دیواری با این ضخامت باز هم عبور نور وجود دارد.....مطالب دیگر:
🔑مقاله درباره پوشش هایی بر پایه آب🔑مقاله درباره تاثیر فناوری نانو بر معادلات انرژی🔑مقاله درباره تحولات نانوتكنولوژی 1🔑مقاله درباره تحولات نانوتكنولوژی 2🔑مقاله برآورد تاثیر مرگ و میر های ناشی از سوانح و تصادفات رانندگی🔑بررسی معاونت در جرائم شامل حدود، قصاص، دیات و تازیرات🔑مقاله خانه سالمندان🔑مطالعه و بررسی نگرشها، انتظارات و توقعات ساكنان، گردشگران و مدیران منطقه آزاد كیش🔑پاورپوینت کامل کل کتاب مدیریت اسلامی تألیف دکتر سید علی اکبر افجه ای🔑دانلود پرسشنامه ارزشها🔑دانلود پرسشنامه مهارتهای بین فردی🔑دانلود پرسشنامه مدیریت عواطف (هیجانها)🔑دانلود پرسشنامه اصلاح عملکرد🔑دانلود پرسشنامه باورهای خودشکوفایی🔑دانلود پرسشنامه پیروزی- پیروزی ( برد- برد)🔑دانلود پرسشنامه تفکر خلاق🔑دانلود پرسشنامه خودابرازی🔑دانلود پرسشنامه خوش بینی- بدبینی🔑طراحی و ساخت مدار محافظ وسایل برقی🔑دانلود پرسشنامه روشهای مشاوره🔑دانلود پرسشنامه سبکهای نفوذ (تاثیرگذاری)🔑دانلود پرسشنامه نیم کره راست مغز- نیم کره چپ مغز🔑دانلود پرسشنامه موفقیت در حل مسائل بین افراد🔑دانلود پرسشنامه شایستگی مربی🔑دانلود پرسشنامه کار تیمی