298- بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها

298- بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها
298- بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها|50077869|zaranetwork

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها

حبیب الله بیات - کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر
اکبر شهابی - کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر


چکیده مقاله:

اصول متداول طراحی سبز بر ضرورت بازیافت ضایعات در صنعت ساخت و ساز نیز تأکید دارد. لیکن بازیافت ضایعات ساختمانی ممکن است موجب محدودیت هائی در ویژگی های سازه ای مصالح شود که آگاهی پیرامون تغییر رفتار مکانیکی آنها ضرورت دارد. این مقاله، یافته های یک پژوهش پیرامون اثرات بارز پودر شیشه و پودر آجر که بعنوان افزودنی در بتن حجیم مورد استفاده بوده اند را ارائه می کند و تغییرات محتمل در مقاومت سایشی و مقاومت فشاری بتن حجیم بدنبال استفاده از پودر شیشه و پودر آجر بعنوان مواد جایگزین کننده سیمان، مورد بررسی قرار گرفته اند. آزمایش ها با نمونه های مکعبی 15 سانتیمتری متعارف که از مخلوط هائی با 15، 22/5 و 30% از پودر شیشه یا پودر آجر بعنوان مواد جایگزین کننده ساخته شده بودند صورت گرفته و نمونه های شاهد با استفاده از طرح اختلاط استاندارد تهیه شده بودند. آزمایش های مقاومت فشاری و مقاومت سایشی در سن های مختلف انجام شده و نشان داد هاند که: • چون افزایش وابسته به زمان پارامترهای مقاومتی نمونه ها از یک روند متعارف پیروی می کنند، بنابراین روش شناختی پژوهش، قابل اعتماد بوده است. • پودر شیشه نشانه هائی از واکنش شیمیائی با سیمان را در نمونه های مربوطه نشان م یدهد و علیرغم پائین تر بودن پارامترهای مقاومتی نمونه ها در ابتدا، بعلت سرعت بیشتر افزایش مقاومت، چنان کمبودهائی را در طول زمان با افزایش سن نمونه ها، جبران می کنند. • به نظر می رسد پودرآجر با سیمان واکنش نداده و فقط بصورت یک پرکننده بی اثر در مخلوط حضور داشته باشد.


کلیدواژه‌ها:

پودرشیشه بازیافتی - پودر آجر - بتن حجیم - مقاومت سایشی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


بیات, حبیب الله و اکبر شهابی، ۱۳۸۹، بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها، دومین کنفرانس ملی بتن ایران، تهران، انجمن بتن ایران

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (بیات, حبیب الله و اکبر شهابی، ۱۳۸۹)
برای بار دوم به بعد: (بیات و شهابی، ۱۳۸۹)مطالب دیگر:
📌پاورپوینت درباره قالب هاي شعر فارسي📌پاورپوینت درباره قبضة مالكيت و تجديد ساختار📌پاورپوینت درباره قطبهای علمی📌پاورپوینت درباره قلمرو دین📌پاورپوینت درباره آموزش اصول و قواعد طبقه بندی کالا در سیستم هماهنگ شده📌پاورپوینت درباره کاربرد رنگ ها درايمنی 1📌پاورپوینت درباره کارنامه و زندگی هانيبال الخاص📌پاورپوینت درباره کيفيت آب📌پاورپوینت درباره كدگذاري سقطها در ICD-10📌پاورپوینت درباره گامهای اجرایی حسابداری تعهدی در سال مالی 1389📌پاورپوینت درباره گزارش حسابرس در حسابرسی موارد خاص📌پاورپوینت درباره گزارشی از فناوری نانو📌پاورپوینت درباره لیستریوز گوسفند (Listeria disease)📌پاورپوینت درباره مبانی اینترنت📌پاورپوینت درباره مجتمع های تولیدی و ظرفیت آنها📌پاورپوینت درباره مدل گرادکس (سیلاب)📌پاورپوینت درباره مدیریت اخلاق📌پاورپوینت درباره مرگ مغزی📌پاورپوینت درباره هدایت و مقاومت الکتریکی📌پاورپوینت درباره مدیریت برنامه ریزی وتوسعه آموزش کارکنان (ادوارد دمینگ)📌پاورپوینت درباره مدیریت دانش در دانشگاه اهمیت، زیرساخت ها و چالش ها📌پاورپوینت درباره مديريت تماس📌پاورپوینت درباره روشنائی و تأسیسات الکتریکی📌پاورپوینت درباره مرجع شناسی و روش تحقیق (رشته زبان و ادبیات فارسی)📌پاورپوینت درباره مسمومیت با گاز فاضلاب