131-بررسی اثر عایق سازی حرارتی اجزاء مختلف ساختمان در كاهش مصرف سوخت و هزینه تمام شده

131-بررسی اثر عایق سازی حرارتی اجزاء مختلف ساختمان در كاهش مصرف سوخت و هزینه تمام شده
131-بررسی اثر عایق سازی حرارتی اجزاء مختلف ساختمان در كاهش مصرف سوخت و هزینه تمام شده|50066432|zaranetwork

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی اثر عایق سازی حرارتی اجزاء مختلف ساختمان در کاهش مصرف سوخت و هزینه تمام شده

سیدحسین حسینی (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۴۹۶۲)
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر- گروه مکانیک
مرتضی کاظمی تربقان - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر- گروه عمران


چکیده مقاله:

طبق آمار ارائه شده در ایران بخش ساختمان بیش از یک سوم انرژی کل مصرفی را به خود اختصاص داده است. در این میان گرمایش وسرمایش مهمترین عوامل مصرف انرژی محسوب می شوند، در این مقاله ضمن تعیین پارامترهاى اصلى موثر بر اتلاف گرمایشى ساختمان و تاثیر هر پارامتر بر بار حرارتی کل ، اثر استفاده از مصالح جدید بر مصرف انرژى مورد شناسایى قرار گرفته است. سپس افزایش هزینه ناشی از عایق کاری و همچنین استفاده از مصالح جدید با هزینه صرفه جویی شده ناشی از کاهش مصرف سوخت مقایسه گردیده است. نتایج نشان می دهد که با عایق سازی حرارتی دیوارها می توان بیش از 70 درصد تلفات حرارتی دیوارها و سقف را کاهش داد. این مقدار کاهش تلفات انرژی، صرفه جویی قابل توجهی در سوخت مصرفی داشته و می تواند در مدت کوتاهی هزینه های اضافی تحمیل شده بر ساختمان را جبران نماید.


کلیدواژه‌ها:

بهینه سازی انرژی - بارگرمایشی - بلوک لیکا - بلوک هبلکس 3D پانل


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


حسینی, سیدحسین و مرتضی کاظمی تربقان، ۱۳۹۱، بررسی اثر عایق سازی حرارتی اجزاء مختلف ساختمان در کاهش مصرف سوخت و هزینه تمام شده، نهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان،

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (حسینی, سیدحسین و مرتضی کاظمی تربقان، ۱۳۹۱)
برای بار دوم به بعد: (حسینی و کاظمی تربقان، ۱۳۹۱)مطالب دیگر:
📚نقش بازی برای کودکان (دوره دبستان و پیش دبستان)📚پاورپوینت آشنایی با مقالات پژوهشی طبق استانداردهای مجلات📚پاورپوینت آشنایی با مقدمات اولیه مکانیک خودرو📚پاورپوینت آشنایی با مودم📚پاورپوینت آشنایی با نرم افزار پیکاسا📚پاورپوینت آشنایی با نظام 5S📚پاورپوینت آشنایی با نقش خازن در مدار📚پاورپوینت آشنایی با نهج البلاغه📚پاورپوینت آشنایی با ویتامین ها📚پاورپوینت آشنايي با طراحی و معماری مراكز داده📚پاورپوینت آشنايي با مدل مبنا 📚پاورپوینت آفات مهم درختان میوه📚پاورپوینت آفت سرخرطومی برگ يونجه📚پاورپوینت آفت کش ها در کشاورزی📚پاورپوینت آفت لیسه میوه📚پاورپوینت آقا محمدخان قاجار📚پاورپوینت اکنه وولگاریس 📚پاورپوینت آلودگی هوا📚پروژه حرکت کالسکه در سی پلاس پلاس📚پاورپوینت ایمن سازی کودک📚پاورپوینت ایمنی حفاری📚پاورپوینت ایمنی در بهداشت درمان📚پاورپوینت ایمنی و بهداشت شغلی📚پاورپوینت روستاي داركلا📚DSL _ PER