25-ارزیابی عددی ایده منشور متقارن در تحلیل نیروهای كششی ناشی از فشار جك هایTBM

25-ارزیابی عددی ایده منشور متقارن در تحلیل نیروهای كششی ناشی از فشار جك هایTBM
25-ارزیابی عددی ایده منشور متقارن در تحلیل نیروهای كششی ناشی از فشار جك هایTBM|50059309|zaranetwork

نویسندگان مقاله ارزیابی عددی ایده منشور متقارن در تحلیل نیروهای کششی ناشی از فشار جک هایTBM

علی خیرالدین (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۳۶۵)
استاد گروه عمران دانشگاه سمنان
وحید صابری - دانشجوی دکتری زلزله دانشگاه سمنان
حمید صابری - دانشجوی دکتری سازه


چکیده مقاله:

پوشش نهایی تونل ها در حفاری مکانیزه متشکل از قطعات پیش ساخته مسلح بتنی است. این قطعات برای بارهای اعمالی از زمان ساخت،حمل، دپو و نصب در تونل و در نهایت بارهای اعمالی در زمان بهره برداری که عمدتا متاثر از شرایط زمین شناسی است، طراحی می شوند. از جمله بارهای اعمالی پس از نصب سگمنت در بدنه داخلی دستگاه حفار، بار ناشی از جک هایTBMحین اعمال نیرو برای پیشروی بویژه در نواحی ریزشی که امکان استفاده دستگاه از جک های کناری وجود ندارد می باشد. از آنجاییکه مقطع جک کوچکتر از ضخامت قطعه پیش ساخته میباشد، فشار جک منجر به ایجاد نیروهای کششی عرضی ناشی از لنگرهای انفجاری و ریزشی در مقطع آن می شود. یک روش تقریبیبرای محاسبه این نیروها استفاده از ایده منشور متقارن می باشد. در این مقاله دقت این روش با مدلسازی سه بعدی سگمنت در نرم افزار اجزاء محدودANSYS ارزیابی شده است. نتایج حاکی از اختلاف 10 تا 20 درصدی این روش در تخمین نیروهای کششی ایجاد شده با مقادیر متناظر تحلیل عددی است.


کلیدواژه‌ها:

تونل - قطعات پیش ساخته بتنی - فشار جک هایTBMایده منشور متقارن - تحلیل عددی


استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


خیرالدین, علی؛ وحید صابری و حمید صابری، ۱۳۹۱، ارزیابی عددی ایده منشور متقارن در تحلیل نیروهای کششی ناشی از فشار جک هایTBM، چهارمین کنفرانس ملی بتن ایران، تهران، انجمن بتن ایران


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (خیرالدین, علی؛ وحید صابری و حمید صابری، ۱۳۹۱)
برای بار دوم به بعد: (خیرالدین؛ صابری و صابری، ۱۳۹۱)مطالب دیگر:
تحقیق پروسه تولید نوشابه در کارخانه زمزمگزارش کارآموزی کارخانه یزد موزائیکپاورپوینت تجزيه و تحليل نقاط ضعف و قوت، تهديدها و فرصت هاي فازي (Fuzzy SWOT)تحقیق رابطه اجرای مرحله اول قانون هدفمندکردن یارانه ها با مصرف ویژه انرژی الکتریکی صنایع بزرگ فولادتحقیق کنترل فرآیند آماری (Statistical Process Control)پاورپوینت تعریف پروینوممجموعه پاورپوینت پالیزتحقیق آشنایی با سلسله هاتحقیق روش های جلوگیری از بارداریتحقیق لامپ با میدان متقاطعتحقیق بهداشت و جايگاه دامتحقیق چسبتحقیق اعتیاد و جوانانتحقیق تاریخچه سازمان امداد و نجاتتحقیق تعین مارکرهای bcl-2 و p53 به روش ایمونوهیستوشیمی در آملوبلاستوماتحقیق تکنولوژی فتوولتاییک (PV)تحقیق انرژي هسته‌ اي از معدن تا نيروگاهتحقیق پشتوانه حقوقي فعاليت هاي هسته اي ايران در عرصه بين المللتحقیق انرژی آبیتحقیق انستیتوپاستور و داروهای نوترکیبتحقیق اهمیت تعلیم و تربیت در دوران کودکیتحقیق باکتری های گرم منفیتحقیق باکتریپاورپوینت واترجت (برش با فشار آب)تحقیق بررسی تفاوت سلامت روانی زنان شاغل و زنان خانه دار