بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها

بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها
بررسی تأثیر پودر آجر و پودر شیشه بازیافتی بر مقاومت سایشی بتن زیرآب سدها|50037805|zaranetwork

مشخصات نویسندگان مقاله

حبیب الله بیات - کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر
اکبر شهابی - کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر


چکیده مقاله:

اصول متداول طراحی سبز بر ضرورت بازیافت ضایعات در صنعت ساخت و ساز نیز تأکید دارد. لیکن بازیافت ضایعات ساختمانی ممکن است موجب محدودیت هائی در ویژگی های سازه ای مصالح شود که آگاهی پیرامون تغییر رفتار مکانیکی آنها ضرورت دارد. این مقاله، یافته های یک پژوهش پیرامون اثرات بارز پودر شیشه و پودر آجر که بعنوان افزودنی در بتن حجیم مورد استفاده بوده اند را ارائه می کند و تغییرات محتمل در مقاومت سایشی و مقاومت فشاری بتن حجیم بدنبال استفاده از پودر شیشه و پودر آجر بعنوان مواد جایگزین کننده سیمان، مورد بررسی قرار گرفته اند. آزمایش ها با نمونه های مکعبی 15 سانتیمتری متعارف که از مخلوط هائی با 15، 22/5 و 30% از پودر شیشه یا پودر آجر بعنوان مواد جایگزین کننده ساخته شده بودند صورت گرفته و نمونه های شاهد با استفاده از طرح اختلاط استاندارد تهیه شده بودند. آزمایش های مقاومت فشاری و مقاومت سایشی در سن های مختلف انجام شده و نشان داد هاند که: • چون افزایش وابسته به زمان پارامترهای مقاومتی نمونه ها از یک روند متعارف پیروی می کنند، بنابراین روش شناختی پژوهش، قابل اعتماد بوده است. • پودر شیشه نشانه هائی از واکنش شیمیائی با سیمان را در نمونه های مربوطه نشان م یدهد و علیرغم پائین تر بودن پارامترهای مقاومتی نمونه ها در ابتدا، بعلت سرعت بیشتر افزایش مقاومت، چنان کمبودهائی را در طول زمان با افزایش سن نمونه ها، جبران می کنند. • به نظر می رسد پودرآجر با سیمان واکنش نداده و فقط بصورت یک پرکننده بی اثر در مخلوط حضور داشته باشد.


کلیدواژه‌ها:

پودرشیشه بازیافتی - پودر آجر - بتن حجیم - مقاومت سایشی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


بیات, حبیب الله و اکبر شهابی، ۱۳۸۹، ، دومین کنفرانس ملی بتن ایران، تهران، انجمن بتن ایران


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (بیات, حبیب الله و اکبر شهابی، ۱۳۸۹)
برای بار دوم به بعد: (بیات و شهابی، ۱۳۸۹)مطالب دیگر:
🔑تحقیق در مورد مخازن آب 🔑تحقیق در مورد محمد(ص) اشتباهات مسيحيت را درك كرد 9 ص 🔑تحقیق در مورد مدل‌سازي چابك 🔑تحقیق در مورد مدل كوجكترين ذرات طبيعت و بر همكنش بين آنها 🔑تحقیق در مورد مدلها و تئوریهای محاسباتی باز شناسی اشیاء 14 ص 🔑تحقیق در مورد مدير چه کسي است 🔑تحقیق در مورد مختصری از نحوه کشف نوترون 5 ص 🔑تحقیق در مورد مديرعامل موفق 6 ص 🔑تحقیق در مورد محيط درون ماشيني 21 ص 🔑تحقیق در مورد مديريت توليد انگيزه 5ص 🔑تحقیق در مورد مديريت کودي در گلزا 7 ص 🔑تحقیق در مورد مديريت زمان براي مادران شاغل 🔑تحقیق در مورد مديريت كلاسداري 🔑تحقیق در مورد مديريت بهره وري در خانواده 7 ص 🔑تحقیق در مورد مديريت کودي در گلزا 🔑تحقیق در مورد مديريت استراتژيك 🔑تحقیق در مورد مدیریت و اقتصاد گاوداری 🔑تحقیق در مورد مدیریت بازاریابی جهانی 3ص 🔑تحقیق در مورد مدیریت پروژه 7 ص 🔑تحقیق در مورد مدیریت بازرگانی 🔑تحقیق در مورد مرزه 🔑تحقیق در مورد مريستمهاي رأسي 17 ص 🔑تحقیق در مورد مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران 13 ص 🔑تحقیق در مورد مسجد جامع شبستر 🔑تحقیق در مورد مسجد جامع فهرج