دانلود پرسشنامه خودکارآمدی عمومی gses شرر و همکاران doc

دانلود پرسشنامه خودکارآمدی عمومی gses شرر و همکاران doc
دانلود پرسشنامه خودکارآمدی عمومی gses شرر و همکاران doc|42081673|zaranetwork

همراه با تفسیر، شیوه نمره گذاری، روایی و پایایی


مشخصات فایل
تعداد صفحات4حجم19/101 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
تفسیر پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر

برای سنجش خودکارآمدی از پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر استفاده شد. این پرسشنامه توسط شرر و همکاران در سال 1982برای سنجش باورهای خودکارآمدی افراد ساخته شده است و در برگیرنده 17 پرسش است که به صورت 5 گزینه ای است

شیوه نمره گذاری پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر

به هر ماده از 1 تا 5 امتیاز تعلق می گیرد. به این ترتیب بالاترین نمره در این مقیاس 85 و کمترین نمره 17 می باشد و هرچه فرد در این پرسشنامه نمره بالاتری کسب کند نشان دهنده خودکارآمدی بالاتر او می باشد و نمرات پایین تر نیز نشان دهنده پایین بودن سطح خودکارآمدی فرد است.

روایی و پایایی پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر

-پايايي
در پژوهش شرر و همکاران میزان آلفای کرونباخ این پرسشنامه 86/. گزارش شده است. همچنین در پژوهش نجفی و فولادچنگ پایایی آن از طریق آلفای کرونباخ 80/. گزارش شده است. در پژوهش گنجی(1387) نیز ضریب پایایی آلفای کرونباخ 87/0 به دست آمد. (نقل از عظیمی، سلیمی، حاجی پور،1391). همچنین در پژوهش يوسف زاده(1390) نيز براي سـنجش پايـايي از روش آلفاي كرونباخ استفاده شد و ميزان آن 81/0 محاسبه گرديد. همچنین در پژوهش اعرابیان و همکاران(1381)، پایایی این مقیاس 91/0 به دست آمد. در این پژوهش نیز پایایی این ابزار با روش آلفای کرانباخ محاسبه و میزان آن برابر با 87/0 شده است.

روایی
در پژوهشی که نجفی و فولادچنگ(1389) انجام دادند برای این پرسشنامه، روایی سازه 61/. گزارش شده است. بختیاری نیز در سال 1376 برای سنجش روایی سازه ای مقیاس خودکارامدی عمومی شرر، نمرات بدست آمده از این مقیاس را با اندازه های چندین ویژگی شخصیتی (مقیاس کنترل درونی و بیرونی راتر ، خرده مقیاس کنترل شخصی، مقیاس درجه اجتماعی مارلو و کران و مقیاس شایستگی بین فردی روزنبرگ ) همبسته کرد که همبستگی پیش بینی شده بین مقیاس خودکارآمدی و اندازه های خصوصیات شخصیتی متوسط (۶۱/۰ و در سطح 05/0 معنادار) و در جهت تایید سازه مورد نظر بود (نقل از اعرابیان، 1383).


"

مطالب دیگر:
📚بروجرد و بررسی آن در لحاظ مذهبی و خرافه ها و باورها و معرفی چهره های برجسته و صنایع دستی آن📚تبریز و اماکن دیدنیش و بررسی جنبه هنری و تاریخی آنها📚مارکسیسم و تاریخچه اش و بررسی آن از نگاه دین و انقلاب اسلامی📚مشاوره پیش از ازدواج و بررسی اهمیت آن از نظر سلامت اجتماعی📚نگاهی کلی به روانشناسی و زیرمجموعه های آن و بررسی روانشناسی دست خط وامضاء📚بررسی مدیریت جامع کیفیت و اصول آن و برنامه ریزی استراتژیک و معرفی استانداردهای سیستم کیفیت📚سیره پیامبر اکرم درباره رفتار با سالمندان📚نقد نظریات فروید از دیدگاه پیروان مکتب فروید (روانکاوان)📚اختلالات خود شیفتگی کودک و بررسی علل و عوامل موثر در شکلگیری آن ازدیدگاه فروید📚پیش‏درآمدى بر خودشیفتگى و تعریف و ماهیت آن از دیدگاه فروید📚بررسی آسم و آسم ورزشی و تاثیر ورزش در بهبود آسم📚مرورى بر تاريخ و تمدن اشكانيان با تاكيد بر تاج و تخت ، پايتخت ها ، نظام كيفرى و گاه شمار بر اساس📚هیپنوتیزم و بررسی تاریخچه و انواع و شرایط صحیح آن و چگونگی درمان با هیپنوتیزم📚رهبریت و بررسی شیوه و سبکهای رهبری و مدیریت📚مهدویت وانتظار و بررسی فلسفه و چگونگی و آثار آن در اندیشه شهید مطهری📚دیدگاه شهید مطهری درباره حقوق زن دراسلام از زاويه استنادهاى ايشان به قرآن و باورهاى وحيانى📚بیماری هیستری و تعاریف مختلف آن و بررسی یک مورد کلاسیک هیستری📚اهرام ثلاثه و معابد مصر و بررسی تاریخچه و موقعیت جغرافیایی و معماری آنها و اعتقاد مصریان قدیم📚زیست روانشناسی استرس و ترس، دفاع و پرخاشگری از ديدگاه فرويد ، يونگ و آدلر📚بررسی زندگانی امام علی(ع) درزمان حیات پیامبر(ص) و ازدواج ایشان با حضرت زهرا (س)📚نگاهی به ازدواج پیامبر با خدیجه و انگیزه پیامبر از این ازدواج و بررسی چند روایت📚مدیریت منابع انسانی و بررسی رویکردها و اهداف و وظایف و عوامل موثر بر آن و نگاهی به آینده مدیریت م📚ويندوز vista و بررسی ويژگی های آن و مشکلاتش📚بررسی انواع مختلف سیستم های ساختمانی و قابلیتهای آنها و مروری بر کاربرد چوب در ساختمان ها📚ناسی و معرفی شاخه های آن و بررسی شخصیت از دیدگاه روانشناسی و چگونگی و عوامل تاثيرگذار در شكل گيري آن