دانلود پاورپوینت حسابرسی مبتنی بر ریسک

دانلود پاورپوینت حسابرسی مبتنی بر ریسک
دانلود پاورپوینت حسابرسی مبتنی بر ریسک|40193038|zaranetwork

حسابرسان تا سه دهه پیش تلاش می کردند با انجام آزمونهای محتوای گسترده (سندرسی و سایر روش های حسابرسی) خطر حسابرسی را کاهش دهند، اما توسعه شرکت ها و افزایش روزافزون حجم عملیات آن ها، حسابرسان را با مشکل روبرو نمود.

هدف از بکارگیری حسابرسی مبتنی بر ریسک، افزایش کارایی و اثربخشی حسابرسی است، زیرا با تعیین نوع و ماهیت، زمان بندی اجرا و حدود آزمون های محتوا به گونه ای معقول و همراه با قابلیت پاسخگویی کامل، رسیدگی ها به میزان مناسبی انجام گردیده و در نتیجه زمان صرف شده به سطح منطقی تری تغییر می یابد. در طرح کلی حسابرسی در صورت اتکا بر سیستم کنترل داخلی، آزمون های محتوا محدود و در صورت عدم اتکا بر سیستم کنترل داخلی، ازمون های محتوا گسترده تر پیش بینی و انجام میگیرند.

حسابرسی مبتنی بر ریسک را می توان به عنوان فرایند شناسایی و گزارش ریسک تحریفات با اهمیت در صورتهای مالی دانست. از این رو اولاً حسابرسی نیازمند شناسایی حوزه هایی است که دارای ریسک بالایی از تحریفات با اهمیت اند؛ ریسک های مذکور محدوده هایی هستند که مستلزم کاربرد روش های گسترده تری خواهند بود. ثانیاً حسابرسی باید تعیین کند که چقدر و چگونه روش های خود را برای حوزه های کم ریسک کاهش می دهد. همچنین جهت شناسایی ریسک تحریفات با اهمیت باید موارد زیر تجزیه و تحلیل شود:

الف) ریسک واحد تجاری (ریسکی که یک رویداد بر تحقق اهداف شرکت اثر منفی می گذارد)

ب) چگونگی برخورد مدیریت با ریسک های مذکور.

ج) تعیین محدوده ریسک هایی که مدیریت به آنها توجهی نکرده است.

در مورد مفهوم اهمیت، محافل حرفه ای در سطح جهان اغلب رهنمودها یا استانداردهایی انتشار داده اند. و از جمله ارتباط "اهمیت" و "ریسک حسابرسی" را تشریح کرده اند.

رهنمودهای حسابرسی صادر شده از سوی محافل حرفه ای بین المللی در ارتباط با «اهمیت» بر موارد زیر اتفاق نظر دارد:

الف) برنامه ریزی و اجرای عملیات حسابرسی باید به گونه ای انجام شود که انتظار معقولی جهت کشف تحریفهای با اهمیت وجود داشته باشد. قضاوت حسابرسی در مورد اهمیت، معطوف به جنبه های کمی و کیفی اطلاعات است.

ب) حسابرس باید در ارزیابی جنبه کیفی و ماهیت یک موضوع دقت کافی به خرج دهد زیرا گاه، اشتباهات کوچک از لحاظ مقداری، اثری با اهمیت بر اطلاعات مالی دارد.

ج) حسابرس باید در موارد زیر مفهوم اهمیت را مدنظر قرار دهد.


مطالب دیگر:
📌دانلود تحقیق سلامت روان و حمایت اجتماعی با فرمت ورد📌دانلود تحقیق در مورد عوامل شخصیت  docx📌دانلود تحقیق در مورد سیستم های مغزی بازداری docx📌دانلود تحقیق در مورد بهره وری سازمانی docx📌دانلود تحقیق درباره تکنیک های خلاقیت word📌دانلود تحقیق در مورد خلاقیت سازمانی docx📌دانلود تحقیق رفتار پرخطر و انواع آن با فرمت ورد📌دانلود پاورپوینت مدیریت استراتژیک شرکت کاله آمل📌دانلود پاورپوینت تحلیل پایانه مسافربری جنوب تهران📌دانلود پاورپوینت بررسی سیستم عامل اندروید📌دانلود پاورپوینت هوشمندی کسب و کار📌دانلود پاورپوینت آشنایی با گیاهشناسی پنبه📌دانلود پاورپوینت کسب درآمد از طریق اینترنت📌دانلود پاورپوینت ارزش افزوده اقتصادی 📌دانلود پاورپوینت مدارهای الکتریکی 📌دانلود پاورپوینت فرآیند تحلیل سلسله مراتبی📌دانلود پاورپوینت سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری📌دانلود پاورپوینت جنگ نرم علیه اسلام و ایران📌دانلود پاورپوینت انواع شوک و اقدامات پرستاری آن📌دانلود پاورپوینت ساختمان LSF📌دانلود پاورپوینت کارآفرین موفق مرتضی سلطانی📌دانلود پاورپوینت تهدیدات امنیتی در سیستم های رایانه ای📌پاورپوینت آسیب شناسی کلی اصلاحات در نظام اداری با رویکرد منابع انسانی 📌دانلود پاورپوینت مدیریت فرایند آموزشی 📌دانلود پاورپوینت تکنیک های فروش حرفه ای