دانلود تحقیق مالیات بر ارزش افزوده 24 ص

دانلود تحقیق مالیات بر ارزش افزوده 24 ص
دانلود تحقیق مالیات بر ارزش افزوده 24 ص|40108790|zaranetwork

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 29 صفحه

مالیات بر ارزش افزوده مزایا ، معایب ، تاثیرات اقتصادی فهرست مطالب مقدمه فصل اول: مفهوم مالیات بر ارزش افزوده فصل دوم: انواع مالیات بر ارزش افزوده فصل سوم: دلایل به اجرا درآوردن قانون مالیات بر ارزش افزوده در ایران فصل چهارم: مزایای مالیات بر ارزش افزوده فصل پنجم: معایب مالیات بر ارزش افزوده فصل ششم: آثار اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده جمع بندی و نتیجه گیری منابع -------------------------------------------------------------------------------- مقدمه دستگاه كنونی مالیات ، ضمن بازنگری كامل قوانین موجود مالیاتی ، در چارچوب برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ، در راستای اصلاح مالیاتی ، اقدام به معرفی یك نوع مالیات بر مصرف تحت عنوان " مالیات بر ارزش افزوده " ا1ا كرده است .
مالیات بر ارزش افزوده با انتقال پایه مالیاتی از درآمد به مصرف ، انگیزه های سرمایه گذاری را افزایش می دهد و منابع لازم را برای گسترش سرمایه گذاری ها از طریق افزایش امكانات پس انداز تامین و از جابه جایی سرمایه از بخشهای مولد به بخشهای خدماتی جلوگیری می كند .
با اجرای این فرآیند مالیاتی ، اختلال در تصمیمات تولیدی و سرمایه گذاری به حداقل می رسد و درآمدهای مالیاتی به دلیل گسترده بودن پایه این نوع مالیات ، افزایش می یابد.
فصل اول: مفهوم مالیات بر ارزش افزوده در طبقه بندی مالیاتها ، مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات غیر مستقیم بر مصرف و فروش داخلی كالاها و خدمات است ، این نوع مالیات ، چند مرحله ای و درهر یك از مراحل تولید و تكمیل تا مصرف نهایی ، بر حسب ارزش افزوده ایجاد می شود.
به عبارت دیگر ، مالیات بر ارزش افزوده ، نوعی مالیات بر فروش چند مرحله ای است كه خرید كالاها و خدمات واسطه ای را از پرداخت مالیات معاف می كند .
ا2ا ارزش افزوده یك بنگاه از تفاوت عایدات فروش كالا یا خدمات و كل هزینه هایی كه صرف خرید كالاها و خدمات واسطه ای شده است ، ناشی می شود.
در مقیاس اقتصاد ملی ، تولید ناخالص ملی در واقع حاصل جمع ارزش افزوده كلیه بنگاه هاست ، زیرا كل معاملات واسطه ای مساوی با ارزش فروش نهایی است.
به همین دلیل ، فروش نهایی برابر با ارزش كل دستمزد ، نرخ بهره ، سود ، اجاره ، استهلاك و سایر پرداختها به عوامل تولید در سطح ملی و مساوی تولید ناخالص ملی است .
معادله زیر نشان می دهد كه در مقیاس ملی ، ارزش افزوده روی دیگر سكه تولید ناخالص ملی است.
GNP ا3ا =پرداختی به عوامل تولید-فروش نهایی = (معاملات واسطه ای-كل معاملات) = ارزش افزوده .
بر این اساس ، می توان گفت كه مجموع ارزش افزوده تمام بنگاه های بازرگانی در هر مرحله از تولید ، نوع دیگری از تعریف تولید ناخالص ملی است .
لذا مالیات بر ارزش افزوده ، برابر مالیات بر تولید ملی است .
بر این اساس ، پایه مالیاتی مالیات بر ارزش افزوده برابر با كل درآمد حاصل از فروش منهای هزینه خرید عوامل تولید از سایر بنگاهها است كه با خارج كردن خرید از سایر بنگاه های مالیات دهنده ، از مالیات گیری چندگانه اجتناب می شود .
به عبارت دیگر ، مالیات بر كل فروش بنگاه اعمال و همزمان ، اعتبار مالیاتی برای خرید از سایر بنگاه ها به بنگاه جدید اعطا می شود .
بدین معنا كه مالیات پرداخت


مطالب دیگر:
📃پاورپوینت خلاصه کتاب اصول کامپیوتر 2 تالیف دکتر داود کریم زادگان مقدم📃تحقیق در مورد نظريه هاي انيشتن📃تحقیق در مورد ارائه طرح هاي خلاق و ايده هاي نو در آموزش شيمي📃پاورپوینت خلاصه اصول طراحي پايگاه داده‌ها تالیف سيد محمد تقي روحاني رانكوهي📃تحقیق در مورد آزمايش هاي شيمي📃تحقیق در مورد شيمي پيش (1)📃پاورپوینت خلاصه کتاب اصول اساسی برنامه نویسی به زبان اسمبلی Richard C.Detmer ترجمه هاشمی اصل و مشحون📃تحقیق در مورد اكسايش بنزيل📃تحقیق در مورد تحقيق مستقيم و تجربي قوانين نظري در آزمايشگاه📃تحقیق در موردخواص متالورژيكي پوشش ها📃تحقیق در مورد پرتوهاي X (پرتونگاري)📃تحقیق در مورد سنتز ليگاند📃تحقیق در مورد كنترل كيفيت و توليد محصولات داروئي – بهداشتي📃تحقیق در مورد مواد ديرگداز و نسوز📃تحقیق در مورد فرآوري آلومينيوم (ليچينگ)📃تحقیق در مورد نانوتكنولوژي📃تحقیق در موردعلم شيمي📃تحقیق در مورد - اثر اتیلن تتراسین (Trien) روی فلوتاسیون یون Ni2+ Cu2+📃تحقیق در مورد خاك📃تحقیق در مورد زمين شناسي (زمين هاي تقويت شده)📃تحقیق در مورد نقش تصاوير ماهواره اي در اكتشاف معادن (GIS)📃تحقیق در مورد موقعيت جغرافيايي بافق و معدن اسفوردي در بافق📃تحقیق در مورد فلز سرب📃تحقیق در مورد كاني شناسي📃تحقیق در مورد راه و ترابري (راه زميني)