دانلود تحقیق قاچاق و عوامل موثر در آن 17 ص

دانلود تحقیق قاچاق و عوامل موثر در آن 17 ص
دانلود تحقیق قاچاق و عوامل موثر در آن 17 ص|40108753|zaranetwork

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 17 صفحه

مقاله ای در خصوص پدیده قاچاق و عوامل موثر در آن مقدمه پدیده قاچاق کالا یا تجارت زیرزمینی به نقل و انتقال کالا بدون پرداخت حقوق وعوارض گمرگی و سود بازرگانی در مورد واردات و برگشت ارز صادارنی یا خرید کالا و ورود آن با ارز صادراتی از راه مجاز و خرید کالای قاچاق از محل ارز صادارتی به داخل کشور در مورد صادرات گفته می شود و سیاست های اقتصادی و بازرگانی که دولت برای احیاء موقعیت اقتصادی کشورشان اعمال می نمایند را بی اثر یا کم اثر می نماید( و یکی از مسایلی است که کشورهای در حال توسعه با آن مواجه هستند و مشکلات اقتصادی آنها را بیشتر می کنند.
آثار زیانبار قاچاق بر اقتصاد کشور و ضرورت مقابله جدی با این پدیده شوم بر همگان روشن است.
برای مقابله جدی با قاچاق کالا بررسی راه های ورودی و خروجی و نیز نوع کالاهایی که به طور قاچاق وارد بازار داخلی می وشند یا از مرزهای کشور خارج می گردند و زمینه های اجتماعی و فرهنگی و بین المللی ضرورت دارد تا بتوان در ارزیابی نوع کالاهای وارداتی و مقایسه آن با تولید داخلی و راه های مبارزه با قاچاق و نتایج روشنی دست یافت.
کلمه قاچاق را معمولا درباره اسلحه و مهسات و خصوصا مواد مخدر به کار برده اند و مبارزه با آن را حتمی و قطعی می دانند اما اینکه این قاچاق در مورد کالای وارداتی و مقایسه آن با تولید داخلی و راه های مبارزه با قاچاق به نتایج روشنی دست یافت.
کلمه قاچاق را معمولا درباره اسلحه و مهسات و خصوصا مواد مخدر به کار برده ان و مبارزه با آن را حتمی و قطعی می دانند اما اینکه این قاچاق در مورد کالای صادرات واردات ارز، دخانیات شیلات، چوب های جنگلی، پرندگان، حیوانات باغ وحش و آثار باستانی صدق کند به ذهن عامه خطور نمی کند.
با همین پیش گفته و با توجه به آمار و شواهد موجود در رابطه با قاچاق کالاهای صادراتی، وارداتی و نیز کالاهایی که یارانه به آنها اختصاص یافته است، مطالبی را در خصوص پدیده قاچاق در مناطق مرزی عرضه می دارم.
از تعریف یاد شده می توان نتیجه گرفت که قاچاق کالا به دو روه قابل دسته بندی است.
نخست، قاچاق کالا به داخل کشور، دوم، قاچاق کالا به خارج از کشور یا به بیان دیگر به صورت واردات و دیگری قاچاق به صورت صادرات.
در ماده 29 قانون امور گمرگی موارد مختلفی در ارتباط با قاچاق کالا مطرح شده که هر دو زمینه ورود و خروج کالا را در بر می گیرد.
موارد مختلف این ماده به شرح زیر است: وارد کردن کالا به کشور یا خارج کردن کالا از کشور به روش غیرمجاز، خارج نکردن وسایط نقلیه یا کالایی که به عنوان ورود موقت یا ترانزیت خارجی وارد کشور شده به استناد اسناد خلاف واقع مبنی بر خروج وسایط نقلیه و کالا، بیرون بردن کالای تجارتی از گمرگ بدون تسلیم اظهار نامه و پرداخت حقوق گمرگی و سود بازرگانی وعوارض، خواه عمل در حین خروج از گمرگ یا بعد از خروج کشف شود.
هر گاه خا


مطالب دیگر:
📂تحقیق در مورد صبر و بردباری 📂پاورپوینت dakal hafari 📂تحقیق در مورد صنعت مبلمان در روسیه 7 ص 📂تحقیق در مورد صفات خدا در قرآن 📂پاورپوینت dandanpezeshkiye jamee negar 📂تحقیق در مورد طبقه بندي خاك 9 ص 📂تحقیق در مورد طبقه بندی کردن تیپ در گاو های شیری هلشتاین 8ص 📂پاورپوینت daneha tahghigh daneshamozi 📂تحقیق در مورد طراحي بلبرينگ چرخ تريلر 11 ص 📂تحقیق در مورد طراحي فنداسيون گسترده بر چشمه هاي و نيكلر 11 ص 📂پاورپوینت damesh 📂تحقیق در مورد طراحی معمار مجازی در مدارس IT 📂تحقیق در مورد طرح طرقبه 11 ص 📂تحقیق در مورد طرحى از سيماى عسكرى(ع) 📂تحقیق در مورد طرز برخورد صحيح با خانمها 📂پاورپوینت damparvari 📂تحقیق در مورد عاشورا به روايت تاريخ 17ص 📂پاورپوینت daneshmandan riazi irani 📂تحقیق در مورد عاشورا و عصر امروز 19 ص 📂تحقیق در مورد عدالت اجتماعي 7ص 📂تحقیق در مورد عدالت در دیدگاه علی 10 ص 📂پاورپوینت danehaye roghani 📂تحقیق در مورد عدالت در نهج البلاغه 15 ص 📂پاورپوینت Daneshpour 📂تحقیق در مورد عدل