دانلود تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص

دانلود تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص
دانلود تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص|40107487|zaranetwork

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 21 صفحه

«به نام خدا» کاربرد آلومینیوم در خودرو سازی خلاصه : طبق تاریخچه .
همكاری صنعت خودروسازی و آلومینیم و استفاده از فلزات سبك در ماشین ها توسعه یافته است .
در نتیجه ، به طور میانگین ماشین های اروپایی دارای اجزاء گوناگونی از آلومینیم هستند ، اساسا ، تولیداتی كهدر قالب ریخته می شوند و شكل می گیرند از قبیل سرسیلندر ، گیربكس ، چرخها و بدنه ، اما همچنین ورقه كردن و تولیداتی كه از قالب در آورده شده اند : رادیاتورها ، سپرها ، ریلهای صندلی ، میل لنگ و غیره هستند كه كلاً در حدود 65 كیلوگرم (6 درصد كل وزن) است .
امروزه با وجود رقابتهای جهانی و افزایش ارتباط محیطی ، تولید كنندگان ماشین با رقابتهای جدیدی مواجه شده اند ، تولیدات آنها باید آلودگی كمتری ایجاد كند .
و به سادگی مجدداً وارد چرخه ماشینها بشود ، بدون اینكه امنیت وراحتی آن كاهش یابد ، كارآیی ماشین (تولید) بالا رود و هزینه جاری كاهش یابد .
وزن سنگینی عامل اصلی برای رسیدن به این اهداف است : هر 100 kg كاهش وزن، سبب می شود كه 6/0 لیتر / km 100 سوخت مصرفی كاهش یابد .
گاز كمتری از اگزوز ماشین خارج شود و هزینه كاهش می یابد .
آلومینیم یك عامل اساسی برای كاهش وزن است ، بدون اینكه امنیت و راحتی و اطمینان كاهش یابد .
به علت كاهش چگالی (3/1 مواد از قبیل استیل و مس) ، مقاومت بیشتر می شود ، با استفاده از آلومینیم مرغوب گران می توان وزن ماشین را تا بیش از 300 كیلوگرم در وسایل نقلیه با ابعاد متوسط (kg 1400) كاهش داد ، كه نشان داد می توان بیش از 20 درصد وزن ماشین را كم كرد .
تا آنجا كه بتوان قابل برگشت به چرخه باشد ، آلومینیم به تنهایی به كار برده می شود ، مجدداً بتوان آن را وارد چرخه ماشین كرد و بدون اینكه كیفیت آن كاهش یابد یا از بین برود .
اوراق آن هم ارزش زیادی دارد ، چون می توان دوباره آن را احیا كرد و مجدداً وارد چرخه كرد : 95 درصد آلومینیم درماشینهاست كه گردآوری می شود و مجدداً وارد چرخه شده و بیش از 50 درصد موارد با ارزش وسایل نقلیه در هنگام اوراق كردن ، برآورد شده است .
قبلاً هم آلومینیم به عنوان یكی از مهمترین مواد با ارزش اقتصادی برای بسیار از تركیبها بوده است .
امروزه ، به منظور دستیابی به اهداف محیطی ، سازندگان خودرو از آلومینیم برای بخشهای بسیاری دیگر استفاده می كنند ، دریافتند كه ، هزینه كمتری برای تولید بیشتر دارد ، كه به سرعت توسط مصرف كنندگان بهبود می یابد و میزان سوخت مصرفی كاهش می یابد .
سازندگان خودرو و تولید كنندگان آلومینیم با یكدیگر كار می كنند ، برای رسیدن اهدافشان ، كاهش وزن با استفاده از آلومینیم ، كه در انواع ، اجزاء گوناگون (بخشهایی كه بهم چسبیده اند ، شاسی ماشین ، چارچوب صندلی) و به كلی در تمام بدنه آلومینیم كار شده است .
ماشین هایی كه بدنه آلومینیمی دارند ، انتظار می رود كه طی ده سال آینده دو برابر می شود .
صنعت آلومینیم در آینده با توسعه شدید و افزایش ظرفیت سرمایه گذاری می كند .
آلومینیم عامل اصلی و اساسی برای كاهش وزن خودروست ، آلومینیم به عنوان مواد مقدم است كه در قرن 21 از نظر محیطی مطابق با ماشین است .
حجم بالای آلومینیم كه در ماشین های خانوادگی بود در این چند سال كاهش یافته ، اما امروزه


مطالب دیگر:
📎پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه رویکردهای انگیزشی📎رویکردها و نظریه های مختلف انگیزشی📎ماهیت و اجزا باورهای انگیزشی و تشریح رویکردهای انگیزشی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق باورهای غیرمنطقی 38 صفحه📎چارچوب نظری و پیشینه پژوهش باورهای غیرمنطقی📎پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه باورهای غیرمنطقی📎ماهیت باورهای غیرمنطقی و بررسی انواع آن📎نظریه های مختلف در مورد علل و عوامل پرخاشگری📎پاورپوینت زمین شناسی مهندسی کانی شناسی در 222 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر و فلوچارت 📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق تفکر استراتژیک 33 صفحه📎چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تفکر استراتژیک📎پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه تفکر استراتژیک📎ماهیت تفکر استراتژیک و ابعاد آن📎الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی📎پاورپوینت کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته📎پاورپوینت سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته📎پاورپوینت روشهای چند متغیره گسسته📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندسازی مدارس 50 صفحه📎چارچوب نظری و پیشینه پژوهش هوشمندسازی مدارس📎پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه هوشمندسازی مدارس📎پیشینه تحقیق و مبانی نظری مدارس هوشمند 49 صفحه📎پیشینه پژوهش و چارچوب نظری مدارس هوشمند📎پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه مدارس هوشمند📎اهمیت و نقش فناوری در آموزش و پرورش و موانع و مشکلات آن📎ماهیت مدارس هوشمند و پیشینه هوشمندسازی مدارس در ایران و جهان