دانلود تحقیق قالبسازی 13ص

دانلود تحقیق قالبسازی 13ص
دانلود تحقیق قالبسازی 13ص|40107484|zaranetwork

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 17 صفحه

تحلیل فرآیندهای قالبسازی - انواع قالبها - قالبهای پلاستیك - قالبهای ترموپلاستیك - قالبهای باكالیت - فرآیند دایكاست -قرآیند اكستروان - فرآیند ریخته گری - قالبهای فلزی - قالبهای سمبه ماتریس - قالبهای برش - قالبهای خمش - قالبهای كشش - قالبهای فرم - طراحی قالب - مواد و جنس قالب - برآورد هزینه - توجیه اقتصادی - بهره وری قالب - ساخت قالب - مونتاژ - تست - منابع انواع قالبها قالبهای پلاستیك پلاستیك ها به دو گروه تقسیم می شوند: ترموپلاستیك ترموست (باكالیت) - قالبهای ترموپلاستیك: گروه ترموپلاستیك ها یا گرمانرما كه بر اثر دیدن حرارت خمیده گشته وبا كم شدن میزان گرما سختی خود را بدست می آورند و تغییرات شیمیایی در آنها صورت نمی گیردو بعد از تزریق، شكل محفظه قالب را به خود می گیرد.
در قالب گیری تزریقی ماده ترموپلاست گرم محفظه قالب را پر می كند در این روش ماده ترموپلاست گرم و محفظه قالب سرد است كه پس از تزریق مواده به شكل و فرم قالب در می آید و سخت می شود.
از دیدگاه دیگر مواد ترموپلاست به موادی گفته می شود كه پس از یك یا چند بار مصرف در فرآیند تولید دوباره قابل استفاده می باشد.
این مواد به شكل دانه یا پودر در ماشین تزریق ریخته می شود.
ساختمان قالبهای تزریقی: قالب های پلاستیك ازنظر كلی به دونوع تقسیم می شوند: 1- قالبهای باراهگاه سرد 2- قالب های باراهگاه گرم و نیز از نظر ساختمانی بر دونوع می باشند: 1- قالب های دو صفحه ای 2- قالبهای سه صفحه ای كه تعداد صفحات قالب و خط جدایش آن ها بر اساس عواملی ماند تعداده حفره های قالب، شكل قطعه پلاستیكی،‌ نوع ماشین تزریق،‌نوع مواد مصرفی و سیستم خروجی هوا و .
.
.
تعیین می شوند اصولاً در هر قالب تزریقی دو بخش اصلی وجود دارد.
1- بخش ثابت قالب (نیمه ثابت) كه در این نیمه مواد گرم تزریقی پلاستیك تزریق می شوند.
2- بخش متحرك (نیمه محرك) كه رد قسمت متحرك ماشین تزریق بسته می شوند و سیستم و مكانیزم بیرون اندازی قطعات اكثرادر آن قرار دارد.
.
.
.
تعیین تعداد حفره ها و محفظه های قالب از نكات مهم طراحی قالب های تزریقی می باشد و قالب های پلاستیك در این زمینه بر 2 نوع هستند: 1- قالب های تك حفره ای 2- قالب های چند حفره ای - قالب های تك حفره ای: در مواردی از قالب های تك حفره ای استفاده می شوند كه مقدار تولید قطعه پلاستیكی محدود می باشند.
بنابراین طراحی و ساخت قالب های تك حفره ای از نظر زمان ساخت و مسائل اقتصادی - ارزان تر تمام خواهد شد.
قالبهای چند حفره ای: اگر تعداد فرآورده های تولیدی زیاد باشد، بالاخص در مواردی كه قطعه هم كوچك باشد از روش طراحی و ساخت قالب های چند حفره ای استفاده می شود.
قالب های ترموست (باكالیت): گروه ترموست یا باكالیت یا گرما سخت ها كه این گروه بر اثر حرارت دیدن سخت می شوند و باعث تغییرات شیمیایی در این مواد می شوندكه برآنها ترموست یا باكالیت می گویند.
در این روش قالب در حالت سرد می باشند و ممواد نیز سرد است و بعد از تغذیه، قالب را تحت حرارت قرار می دهند و مواد شكل وفرم محفظه قالب را به خود می گیرد و سخت می شود.
مواد ترموست یا دورپلاست ها تحت تاثیر فشار و حرارت c 170 تولید می شوند.
ابتدا نرم


مطالب دیگر:
مقاله ترجمه شده رشته اقتصاد با عنوان عرضه محصول به محض تولید و تحویل محصول و تامین این زنجیرهمقاله رشته ادبیات فارسی با عنوان اسطوره، حماسه و ناخودآگاه جمعیمقاله رشته معماری با عنوان معماری بیونیکمقاله رشته محیط زیست با عنوان معماری سبزمعماری و شهرسازی تهران 16 و 17 میلادیتأثیر اقلیم بر گردشگری و صنایع دستی (مرداب انزلی- ماسوله – قلعه رودخان- تپه مارلیک- داماش)تأثیر شرایط اقلیمی بر فعالیتهای خاص گردشگری (کوهنوردی – شکار- ماهیگیری – قایقرانی)رنگ در معماریپروژه رشته معماری با عنوان نقشه های ساختمان مسكونی 2 طبقه همراه با پاركینگمقاله طراحی معماری سردر دانشكدهپروژه طراحی غرفه نمایشگاه سونیطراحی کل مجموعه شهرطرح تفصیلی شهر یزد،مطالعات حمل و نقل و ترافیکمقاله رشته معماری با عنوان نقش نور در تنظیم شرایط محیطی ساختمانﻧﻘﺶ اﻗﻠﻴﻢ ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺖ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﺳﺘﺎن ﻟﺮﺳﺘﺎنمقاله رشته گرافیک و معماری با عنوان نقاشی دیواریمقاله رشته معماری با عنوان نقاشی روی شیشه (ویترای)مقاله رشته ادبیات فارسی با عنوان صورخیال در قصاید خاقانی شروانیمقاله رشته ادبیات فارسی با عنوان محمد حسین بهجت تبریزی(متخلص به شهریار)معماری و محیط و بررسی معماری سبزمعماری گذشتهمعماری مسجد جامع اصفهانمعماری و ساختار مساجدمعماری قصر الحمراء (بصورت کامل و جامع)معماری بنا قوام دوله