دانلود تحقیق فرمان هیدرولیك 7ص

دانلود تحقیق فرمان هیدرولیك 7ص
دانلود تحقیق فرمان هیدرولیك 7ص|40107482|zaranetwork

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 8 صفحه

فرمان هیدرولیك سیستم فرمان سیستم فرمان انواع گوناگونی دارد از جمله سیستم فرمان مکانیکی(دنده شانه ای و پینیون)،هیدرولیکی والکتریکی که در این مقاله به آن ها می پردازیم.
مقدمه ای بر سیستم فرمان امروزه پیشرفت های علمی و فنی در تمام زمینه ها تحقق یافته و این امر شامل صنایع خودرو سازی و صنایع وابسته نیز شده است.
یکی از این صنایع و اجزای وابسته،قسمت فرمان خودرو است که وظیفه ی خطیر هدایت خودرو از طریق آن انجام می شود.
برای تغییر مسیر خودرو از سیستم فرمان استفاده می شود.
لذا مجموعه ی تشکیل دهنده ی این سیستم نقش مهمی در خودرو به عهده دارد.
معمول ترین این سیستم ها،سیستم دنده شانه ای و پینیون است،به طوری که پینیون حرکت دورانی داشته و دنده شانه ای حرکت خطی انجام می دهد.
در این حال پینیون حرکت دورانی غربیلک فرمان را به دنده شانه ای انتقال داده،دنده شانه ای نیزحرکت خطی را از طریق مفصل ها به چرخ های خودرو انتقال می دهد.
سیر تکامل سیستم فرمان یکی از پارامتر های موثر در انتخاب نوع خودرو در کشورهای توسعه یافته،راحتی چرخش غربیلک فرمان خودرو می باشد.
این موضوع سازندگان خودرو را بر آن داشته است که جهت تسهیل در چرخش فرمان و به تبع آن کاهش خستگی راننده و همچنین افزایش ایمنی با فراهم کردن کنترل بهتر در جاده های خشن، یک سیستم هیدرولیکی به قسمت مکانیکی اضافه نمایند.
معمولا این سیستم جانبی به صورت کمکی عمل می نماید.
یعنی وظیفه ی اصلی همچنان به عهده ی قسمت مکانیکی است معمولا اجزای زیر به قسمت مکانیکی فرمان اضافه می شوند تا هیدرولیکی گردد: پمپ هیدرولیک با مخزن روغن و چرخ تسمه شیرهای کنترل لوله های رابط سیلندر تسمه خودروهای سمند،پژو(شامل 206،405،پارس) ،دوو،زانتیا و ماکسیما دارای فرمان هیدرولیک هستند.
سیستم هیدرولیکی فرمان جهت ایفای نقش از موتور خودرو استفاده می کند.
بنابراین از بازده موتور کمی می کاهد،همچنین مصرف انرژی بیشتری را باعث می گردد.
علاوه بر آن،سیستم هیدرولیک به صورت مرکز آزاد عمل می کند.
یعنی حتی در زمان هایی که خودرو به صورت مستقیم در حال حرکت بوده و هیچ انحرافی انجام نمی دهد،باز هم این سیستم عمل می کند.
این موارد سازندگان فرمان خودرو را بر آن داشت تا به دنبال سیستم های بهتر و مفیدتری گشته،آن ها را جایگزین هیدرولیکی نمایند یا سیستم هیدرولیکی را بهبود بخشند.
یکی از سیستم های ارائه شده در سال های اخیر،فرمان الکتروهیدرولیکی(EHPS) است که در آن به جای استفاده از موتور خودرو،یک موتور الکتریکی به پمپ هیدرولیک اضافه می شود و در نتیجه فرمان از موتور مستقل می گردد.
خودروی پژو 307 از این نوع سیستم فرمان استفاده می کند.
دراین نوع فرمان،هر چند مسئله ی مستقل بودن از موتور خودرو تحقق یافته است ولی مشکل دائمی بودن عملکرد سیستم هیدرولیکی یعنی حالت مرکز آزاد هنوز پابر جاست.
به عبارت دیگر باید حالتی تعبیه نمود که زمانی که چرخشی به فرمان وارد می شودسیستم عمل کند،نه همه ی زمان ها.
فرمان الکتریکی(EPS) این نوع فرمان مشابه هیدرولیکی آن عمل می کند ولی از لحاظ ساختار متفاوت بوده و دارای مزایای زیادی نسبت به نوع هیدرولیکی است.
این سیستم در اواسط دهه ی 1970 برای اولین بار


مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت اهداف، فرضيات و سوالات پژوهش🔗پاورپوینت انواع مطالعات🔗پاورپوینت بررسی نظام سلامت در کشور آفریقای جنوبی🔗پاورپوینت انتخاب موضوع و معيارهای انتخاب آن🔗پاورپوینت اصول اساسی MRI🔗پاورپوینت تکنیک های تصویربرداری پزشکی (مچ، کف پا و ساق)🔗پاورپوینت تکنیک های تصویربرداری پزشکی (اندام فوقانی)🔗پاورپوینت اصول مالی شخصی🔗پاورپوینت روش های تصویربرداری🔗پاورپوینت تکنیک های تصویربرداری (شانه، کتف و اندام تحتانی)🔗پاورپوینت تکنیک های تصویربرداری (زانو و ران)🔗پاورپوینت تکنیک های تصویربرداری (مچ دست و ساعد)🔗پاورپوینت لگن و قسمت فوقانی ران🔗پاورپوینت شکل گیری مجدد، خواب و خستگی🔗پاورپوینت علوم تجربی سوم راهنمایی🔗پاورپوینت سیستم لیمبیک🔗پاورپوینت نگهداری برمبنای قابلیت اطمینان🔗پاورپوینت شناخت کامپیوتر🔗پاورپوینت کارگاه آموزشی مبانی کارآفرینی🔗پاورپوینت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی چیست؟🔗پاورپوینت خلاصه کتاب کاربرد کامپيوتر در جغرافيا تالیف دکتر مهدی قرخلو و کريم زاده مقدم🔗پاورپوینت کاربرد ریاضیات در حسابداری🔗پاورپوینت کاربرد آلومینیوم در ساختمان🔗پاورپوینت تاریخچه قلعه سازی🔗پاورپوینت تکنولوژی wi-fi