دانلود تحقیق فرایندی برای تصفیه مس در حالت جامد 25 ص

دانلود تحقیق فرایندی برای تصفیه مس در حالت جامد 25 ص
دانلود تحقیق فرایندی برای تصفیه مس در حالت جامد 25 ص|40107481|zaranetwork

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 25 صفحه

به نام خدا فرایندی برای تصفیه مس در حالت جامد چکیده: فرآیندی برای زدودن ناخالصی هل از کنستانتره مس قبل از گزارش ارائه شده است.
کنستانتره در یک محفظه خلاء تحت تجزیه حرارتی در دمایی در حدود قرار گرفته است.
این پیش عملیات زدودن کامل آرسنیک، آنتیموان، بیسموت، سرب و روی را بخوبی ناخالصی ها، از کنستانتره مس ممکن می سازد.
کلمات کلیدی: کانه های صنعتی، کانه سولفیدی، پیرومتالوژی، فرآیند معدنی، آلودگی مقدمه در متالوژی مس، زدایش ناخالصی ها برای تولید مس با کیفیت بالا بسیار بحرانی و حساس است.
در تکنیک پروماتولوژی مس، که نزدیک به 80 درصد تولید مس در دنیا را به خود اختصاص می دهد، زدودن ناخالصی ها به کمک یک فرایند پر پیچ و خم که در هزینه نهایی تولید بسیار قابل توجه است، حاصل می شود.
با مسلم فرض کردن ثابت ناخالصی ها در کانه مس و کاهش در مقدار مس موجود در کانه های در حال استحصال، انتظار می رود که حتی شرایط شراط بحرانی تری را در آینده داشته باشیم.
در همان حال تعداد زیادی از معادن در نقاط مختلف دنیا مانند معدن چاکویی کاماتا در شیلی، با این مشکل روبرو شده اند.
زدایش ناخالصی ها، توسط مراحل تبخیر و سرباره گیری در هنگام گدازش، واگردانی و تصفیه آتشی به انجام می رسد، فرآیندی که در نهایت با تصفیه الکترولیزی خاتمه می یابد.
علیرغم اصلاحات چشمگیر صورت گرفته در دهه های اخیر برروی مراحل گدازش و واگردانی، به ویژع به علت ساخت کوره های تشعشعی، روش های زدودن ناخالصی ها تغییر نکرده اند و محدودیتی جدی برای فرآیندهای مدرن گداخت و واگردانی شده اند.
مزیت اصلی گداخت تشعشعی در تولید ماتهای با کیفیت بالا قرار دارد، که این ماتها می توانند به سطوخ بالاتر از 70% برسند، اما این امر نیازمند زدایش ناخالصی هایی مانند آرسنیک، آنتیموان و بیسموت است که بسیار مشکل و هزینه بر است.
به ویژه کنستانتره هایی با مقادیر بالای ناخالصی بسیار آسانتر است تا درجه و کیفیت مات را محدود کنند.
دشواری زدودن ناخالصی ها، ایده متالوژیست ها را برای بدست آوردن مس بلیستر در یک مرحله بی نتیجه گذاشته است.
مشکل زدودن ناخالصی ها از مس بلیستر، فاکتوری مهم بود که بر ضد و مخالف فرآیند تولید مستقیم مس، فرآیند نوراندا، کار می کرد.
که در نهایت این فرایند به یک فرآیند نسبتاً سنتی تبدیل شود که در آن کنسانتره در یک واحد تحت گزارش قرار می گیرد و سپس در یک منورتور پیرس – اسمیت استاندارد تحت عملیات قرار می گیرد.
فرایندی جدید برای زدودن ناخالصی ها با سبک و سیاق پیرومتالوژی در یان مقاله راائه شده است.
این فرایند تفاوت شگرف در این ناخالصی هایی نظیر آرسنیک، آنتیموان، بیسموت، سرب، روی و سایر ناخالصی ها قبل از گدازش کنسانتره زدوده می شوند، با فرآیند جاری و متداول دارد.
این فرآیند شامل گازی کردن و زدایش ناخالصی ها توسط قرار دادن کنسانتره در معرض تجزیه حرایتی در یک محفظه خلاء در دمایی تقریباً 950 است.
شیب فشار بوجود آمده توسط پمپ خلاء، توده گازی چند جزءای را به درون یک تونل با یک پروفیل دمایی کاهنده می راند، در نتیجه میعات و بازیابی گام به گام عناصر مختلف را ممکن می سازند.
این مقاله بیشتر با جنبه های عملی فرآیندی، به ویژه آنهایی که مربوط به


مطالب دیگر:
📎پاورپوینت رابطه طبيعت و معماري📎پاورپوینت درس منطق پایه دهم درس چهارم انواع و شرایط تعریف📎تحقیق درباره Active-Server-Page-چيست؟📎تحقیق درباره آشنايي مقدماتي با برنامه ريزي و توسعه منابع آب وباران📎تحقیق درباره آشنائي با گيت هاي منطقي📎تحقیق درباره آلاینده های خاک 📎تحقیق درباره آلاینده های شیمیایی هوا 📎تحقیق درباره آلودگى نفتى📎تحقیق درباره آلودگی محیط زیست📎تحقیق درباره آلودگی آب و هوا📎تحقیق درباره آلومينيوم📎تحقیق درباره آمادگي براي اخذ گواهي ISOTS 16949📎تحقیق درباره خودكشي 📎تحقیق درباره آمار و ارقامي از خسارت هاي ناشي از خوردگي 📎تحقیق درباره آموزش ابتدایی 📎تحقیق درباره آموزش پرورش و تولید میگو📎تحقیق درباره آموزش و پرورش 📎تحقیق درباره آموزه مهدويت و حقوق محيط زیست📎هویت انسان و جامعه📎اثرات زیست محیطی مصرف کودهای شیمیایی📎پاورپوینت مدیریت ارتباط با مشتری در ایران خودرو📎تحقیق درباره امور تعاونیها و مشارکت مردمی📎تحقیق درباره امير کبير📎تحقیق درباره انتقالات كابل فيبرنوري📎تحقیق درباره اندازه سازمان