تحقیق شبیه سازی رسیدگی به بیماران اورژانس با نرم افزار Arena

تحقیق شبیه سازی رسیدگی به بیماران اورژانس با نرم افزار Arena
تحقیق شبیه سازی رسیدگی به بیماران اورژانس با نرم افزار Arena|34024658|zaranetwork

دانلود تحقیق با موضوع شبیه سازی رسیدگی به بیماران اورژانس با نرم افزار Arena،در قالب word و در 46 صفحه، قابل ویرایش.

به همراه فایل نرم افزار arena.

صورت مسئله:در یک مرکز اورژانس بیمارستان، بیماران طبق اطلاعات موجود در جدول1 وارد بیمارستان می شوند.
در ابتدا با توجه به وضعیتی که بیماران دارند، به بخش مورد نیاز هدایت می شوند که تشخیص این امر توسط 1 دستیار اورژانس انجام می گیرد و حد اکثر 30 ثانیه زمان می برد.
بیماران بد حال (دارای حالت ناپایدار)، به قسمت احیا انتقال می یابند. این بخش دارای ظرفیت 8 نفر می باشد و 2 دستیار،2 پزشک و 2 پرستار در آن مشغول به کار هستند و برای رسیدگی به هر بیمار به 1 دستیار یا پزشک و پرستار نیاز است.
بیمارانی که از لحاظ علائم حساس پایدار هستند، توسط یکی از دو دستیار اورژانس مورد معاینه اولیه قرار می گیرند و سپس با توجه به گفته های بیمار و معاینات پزشکی به یکی از بخش های خدمات درمانی، جراحی، شکسته بندی و یا آزمایشگاه منتقل می گردند. بخش خدمات درمانی دارای 3 اتاق 4 تخت است و مدت خدمت دهی در این بخش دارای توزیع نرمال با میانگین90 دقیقه و انحراف معیار 30 دقیقه است. مراجعه کنندگان در صورت مشاهده بیش از 8 نفر در صف مرکز اورژانس را ترک می کنند در غیر این صورت، پس از رفع مشکل و دریافت دارو مرکز اورژانس را ترک می کنند. در داروخانه 1 پزشک دارو ساز و 1 کارمند مشغول به کار هستند و ترجیح بیماران به گرفتن دارو از پزشک داروساز می باشد. (در صورت بیکار بودن هر دو نفر،به پزشک دارو ساز مراجعه می نمایند). توزیع زمایی آماده کردن نسخه در داروخانه دارای میانگین 3 دقیقه و انحراف استاندارد 2 دقیقه می باشد. اطلاعات مربوط به توزیع زمانی سایر قسمت ها در جدول 2 ارائه شده است. 2 دستیار و دو پزشک در بخش خدمات درمانی اشتغال دارند که هر کدام از آن ها، توانایی خدمت دهی به هر یم از بیماران را دارند. در قسمت آزمایشگاه، 1 پزشک مشغول به کار می باشد. در اتاق جراحی 1 میز بخیه، 1 دستیار، 1 پزشک و یک پرستار حضور دارند. اتاق شکسته بندی و کچ گیری دارای 2 تخت و 2 میز کار می باشد و 1 پزشک و 1 دستیار اورژانس در آن حضور دارند که برای هر بیمار به یکی از آن دو نیاز می باشد.
مطالعات نشان می دهد که 10% بیماران به خدمات بخش احیا نیاز دارند.از بقیه بیماران 34% به خدمات اتاق جراحی، 22% به خدمات شکسته بندی و گچ گیری، 9% به خدمات آزمایشگاه نیاز دارند و 35% به خدمات درمانی و داروخانه مراجعه می کنند.


مطالب دیگر:
📚پاورپوینت با موضوع مهارت برقراري ارتباط مؤثر📚پاورپوینت با موضوع مهارت كنترل خشم📚سمینار آماده تحت عنوان بیماری های خودایمنی و تحمل📚مقاله مروری فارسی با عنوان شیوع جهانی هپاتیت A📚پاورپوینت معادله حالت در گازها📚پاورپوینت معرفی ahp📚تحقیق درباره سرمايه و نقش آن در رشد اقتصادي📚تحقیق درباره سرمايه اجتماعي📚تحقیق درباره سرمايه فكري شايستگان توسعه شايسته سالاري در سازمانها📚تحقیق درباره سرمايه گذاري مستقيم خارجي📚تحقیق درباره سرمايه گذاري مشترك Joint Venture 📚پاورپوینت بررسی استراتژی کارآفرینی در نفت📚پاورپوینت چگونه رفتار كنيم تا يك فروشنده موفق شويم📚پاورپوینت بررسی مديريت تعارض و تصميم گيري خلاق📚پاورپوینت مديريت رفتار، مدیریت موفقیت و مدیریت ارتباط با مشتری📚پاورپوینت با موضوع بررسی استراتژی کارآفرینی در نفت📚پاورپوینت با موضوع چگونه رفتار كنيم تا يك فروشنده موفق شويم📚پاورپوینت با موضوع بررسی مديريت تعارض و تصميم گيري خلاق📚پاورپوینت با موضوع مديريت رفتار، مدیریت موفقیت و مدیریت ارتباط با مشتری📚مقاله ترجمه شده با عنوان مقاومت آنتی بیوتیکی در باکتری های اسیدلاکتیکی غیرانتروکوکی و بیوفیدوباکتری ها📚راهنمای تعيين جنسيت فرزند📚مقاله ترجمه شده با عنوان آنالیز نیترات و نیتریت در مایعات زیستی 📚تحقیق درباره سرنوشت معاویه و یزید لعنت الله علیهما چگونه شد 📚تحقیق درباره سرويس پيام كوتاه (SMS) و تبليغات تجاري در ايران📚پاورپوینت معرفی اجمالی مدیریت دانش