تحقیق بررسی نظام ديواني ساسانيان و صاحب منصبان عالي مقام ( از آغاز دوره ساساني ، بهرام پنجم)

تحقیق بررسی نظام ديواني ساسانيان و صاحب منصبان عالي مقام ( از آغاز دوره ساساني ، بهرام پنجم)
تحقیق بررسی نظام ديواني ساسانيان و صاحب منصبان عالي مقام ( از آغاز دوره ساساني ، بهرام پنجم)|32018353|zaranetworkدانلود تحقیق بررسی نظام ديواني ساسانيان و صاحب منصبان عالي مقام ( از آغاز دوره ساساني ، بهرام پنجم )
در قالب Word و 250 صفحه و قابل ويرايش و آماده براي ارائه ،دفاع ،چاپ و کنفرانس ميباشد

========================================================
تمامي فايل هاي سيستم، توسط کاربران آن آپلود مي شود. اگر در فايلي تخلفي مشاهده کرديد و يا مالک پروژه اي بوديد که از وجود آن در سايت رضايت نداشتيد با ما تماس بگيريد، در اسرع وقت به گزارش شما رسيدگي مي شود.
neginfile.ir@gmail.com info@neginfile.ir
========================================================

تمامي فايلهاي موجود در سايت صرفا براي راهنمايي و کمک به دانشجويان و محققين عزيز مي باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.


قسمتهايي کوتاه از متن:

چكيده

پايان نامه حاضر مي کوشد شکل گيري و گسترش نظام حکومتي ايران دوره اي ساساني را از سال 226تا 420 ميلادي روشن سازد.محور اين تحقيق توصيفي است پيرامون بخش هاي قضايي و اداري ديوانسالاري ساساني. در اين ميان ، مقام هاي مربوط به اين نظام مورد توجه قرار گرفته اند .فصل اول تحقيق که حکم مدخل را دارد ،روند قدرت يابي و استقرار حکومت ساساني را در دوره اي اردشير بابکان مورد بررسي قرارمي دهد ؛ سال هاي کوشش او در برقراري پيوندهاي نزديک ميان دين و حکومت و به عبارت بهتر ، اتخاذ شکلي يگانه از دين به عنوان دين رسمي ، در جريان اين روند مورد بحث قرار گرفته است . فصل دوم ،جزئيات مربوط به طبقات اجتماعي در اين دوره گردآوري و تحليل شده اند ، درفصل سوم تصويري کلي از نظام ديواني ساسانيان ارائه مي کند. فصل چهارم مشاغل ديواني و درباري ديوانسالاري ساساني را مورد بررسي قرار مي دهد . بالاخره ،در فصل پاياني ،شخصيت هاي برجسته اي که در ديوانسالاري ساساني ايفاي نقش کردهاند ، مورد شناساي و تحقيق قرار گرفته اند .
روش تحقيق به کار رفته در اين بررسي بيش از هر چيز روش کتابخانه اي است .داده هاي اين بررسي از متن هاي نوشتاري گردآوري شده اند . در ارائه اي اين داده ها از شيوه ي توصيفي – تحليلي استفاده شده است و در مواقع لزوم ،کوشش شده است مباحث متناقض مورد تحليل نيز قرار گيرند.


فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
مقدمه
معرفي منابع
فصل اول: تلاش اردشير در جهت تشكيل حكومت و اتحاد دين و دولت
1-1ساسانيان ادامه دهنده را هخامنشيان
2-1 تلاش اردشير در جهت تشكيل حكومت
3-1 اتحاد دين و دولت در عصر ساسانيان
فصل دوم: مروري بر طبقات اجتماعي در عصر ساسانيان
1-2 تعريف طبقه اجتماعي
2-2 طبقات اجتماعي
3-2 طبقه روحانيون
1-3-2 موبد
2-3-2 موبدان موبد
3-3-2 هيربد
4-3-2 زوت و راسپي
5-3-2 دستور
4-2 طبقه جنگجويان
1-4-2 وظيفه جنگجويان
2-4-2 تقسيم طبقات جنگجويان
1-2-4-2 سواره نظام
2-2-4-2- جايگاه سواره نظام
2-2-4-2 پياده نظام
5-2 طبقه كشاورزان و صنعتگران
1-5-2- طبقه كشاورزان
2-5-2-طبقه صنعتگران
فصل سوم: نظام ديواني در عصر ساسانيان
1-3 شناخت سازمان‌هاي داخلي دوره ساسانيان
2-3- ديوان
1-2-3 پيدايش ديوان‌ها
3-3 ديوان رياست طبقات جامعه
1-3-3 وزرگ فرمذار يا بزرگ فرمذار
2-3-3وظايف و اختيارات وزير
4-3 ديوان سپاه
1-4-3 ايران سپاهيد
2-4-3 ارتشياران سالار
3-4-3 ارگبذ
5-3 ديوان دادرسي (داد)
1-5-3 ارزش داد و دادگستري
2-5-3 منشاء قوانين در عصر ساسانيان
3-5-3 حوزه قضات
4-5-3 ادّله اثبات دعوي
5-5-3 پادشاه در منصب قضاوت &nb

مطالب دیگر:
📜بررسی بوش سيلندر و تغيير كميت در اندازه و نوع جوانه زاها و جوانه زايي در پوشان قالب و تاُثير آن بر📜بررسی انواع قالبها و تحليل فرآيندهاي قالبسازي📜بررسی روان‎شناسي صنعتي و تاریخچه و فلسفه و مبانی آن📜تجزیه و تحلیل فقر و سیاستهای کاهش آن📜بررسی رفتار اجتماعی و الگوهاي پيوند گراي استدلال اجتماعي📜بررسی كودك آزاري و انواع و عوامل و اثرات آن📜بررسی رباتيك و ربات و دسته بندی آنها📜بررسی طبقه بندي اختلالهاي رواني بر اساس DSMIV📜بررسی مسائل اساسي در روان شناسي رشد و نوجواني مانند اضطراب و پرخاشگری و افسردگی و اختلالات عاطف📜بررسی دستگاه فرز و متعلقات و انواع آن📜بررسي علل عقب ماندگي دانش آموزان ناشنوا📜بررسی كودكان استثنايي و مشکلات آنها📜بررسی بانک ملت شعبه شیروان و بخشهای مختلف و فعالیتهای آن📜بررسي نقش پياده سازي مدل EFQM در گروه خودرو سازي بهمن📜معرفی شرکت آی تی مکث فردا و محصولات آن و بررسی برنامه نويسي با نرم افزار MXKIOSK📜بررسی مرکز آمار و امور شبکه‌ها و خدمات رايانه‌اي آن📜بررسی صنعت حمل و نقل ريلي و معرفي ماشين آلات و تعمير و نگهداري خطوط ريلي📜بررسی قالبها و ورقه های فلزی و بهبود عیوب ترک و خوردگی آنها📜بررسی شرکت شرکت ايران – ترانسفو و روغن ترانسفورماتور و رنگ و لاستیک و سیم مسی و بررسی کنترل کي📜بررسی چوب و انواع آن و گارگاه چوب بری📜بررسی طراحي و برنامه نويسي كامپيوتري و معرفي UseCase📜بررسی عملیات و مراحلاحداث ساختمان مسكوني📜بررسی حسابداری و شرکت ايزوگام سامان گستر دليجان(سهامي خاص) و حسابداری و امور مالی آن📜بررسی شرکت افزار کیمیای فارس (FAKC) و دستگاههای فرز و کنترل کیفیت📜بررسی بیمه و انواع بیمه و خدمات آن و معرفی نمایندگی بیمه سامان