مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل کانو(مدل هاي تحليل نيازهاي مشتري )

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل کانو(مدل هاي تحليل نيازهاي مشتري )
مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل کانو(مدل هاي تحليل نيازهاي مشتري )|31010681|zaranetwork

فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل کانو(مدل هاي تحليل نيازهاي مشتري ) دارای 16 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::
مدل کانو
مقدمه
مدل­هاي تحليل نيازهاي مشتري در گذشته، بر اساس اين فرض بنا شده بود كه ارتباط بين رضايت مشتريان و عملكرد ويژگي­هاي كيفيت متقارن و خطي است. با همين فرض­ها پژوهش­هاي زيادي براي شناسايي ويژگی­هايي انجام گرفت كه مي­توانند بيشترين تأثير را بر رضايت مشتريان بگذارند و روش­ها و مدل­هاي زيادي توسعه داده شدند. (صادقی مقدم و همکاران، 1391)
معرفی مدل کانو

در اواخر دهه هفتاد قرن بیستم، پروفسور نوریاکی کانو از دانشکده ریکا در توکیو به همراه همکارانش، مفهوم کیفیت را به صورت دو بعد میزان عملکرد و میزان رضایت مورد توجه قرار داد:

*میزان عملکرد خوب یک محصول یا خدمت

*میزان رضایت استفاده کننده (کارسک و همکاران، 2002)

كانو در مدل خود نيازمندي­هاي مشتريان و يا به عبارت ديگر، خصوصيات كيفي محصولات را به سه دسته تقسيم نمود و هر سه نوع نيازمندي را در يك نمودار دوبعدي نشان داد. محور عمودي، ميزان رضايت و يا خشنودي مشتري و محور افقي، ميزان ارائه الزام كيفي مورد نظر مشتري را نشان مي دهد. بالاترين و پايين­ترين نقطه از محور عمودي نمودار به­ترتيب بيانگر رضايت مشتريان و عدم رضايت مشتريان است، محل تلاقي عمودي و افقي بيانگر جايي است كه مشتري در حالت عدم­تعادل از نظر رضايت و عدم رضايت قرار دارد. سمت راست محور افقي بيانگر جايي است كه الزام كيفي مورد انتظار به طور كامل عرضه شده است و سمت چپ محور افقي، نقطه ارائه محصولي است كه خصوصيات كيفي مورد انتظار را ندارد و الزام كيفي مورد نظر به هيچ عنوان در محصول يا خدمت لحاظ نشده است. (رضايي و همکاران، 1384)

پیشینه تحقیق
در پژوهشی تحت عنوان "شناسایی و اولویت­بندی عوامل موثر بر میزان رضایت مشتریان از محصول پودر آ.ب.ث شرکت کندر با استفاده از مدل کانو" پژوهشگر اقدام به شناسایی و اولویت­بندی عوامل تاثیرگذار بر رضایت مشتریان با استفاده از مدل کانو نموده است. صنعت مورد بررسی، صنایع شوینده و پاک­کننده و محصول مورد نظر پودر شوینده بوده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده­های جمع­آوری شده نشان می­دهد در گروه الزامات اساسی برچسب استاندارد، در گروه الزامات عملکردی قدرت پاک­کنندگی و در گروه الزامات انگیزشی قیمت و قابلیت استفاده برای انواع پارچه دارای اهمیت زیادی می­باشند. (طاهری­کیا و همکاران، 1390)
در مقاله­ای که تحت عنوان "ارزیابی رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش محصولات سایپا با استفاده از مدل کانو" انجام شد، شناسایی و اولویت­بندی عوامل مؤثر بر رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش با استفاده از مدل کانو تعیین گردید که محققین در این تحقیق ابتدا 21 عامل مؤثر بر رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش محصولات سایپا را شناسایی، سپس آن­ها را بر اساس مدل کانو طبقه­بندی کرده و در نهایت اولویت هریک از آن­ها را در طبقه مشخص نمودند. به عنوان مثال یکی از عوامل شناسایی­شده نحوه برخورد کارکنان تعمیرگاه با مشتریان بوده که در نهایت پاسخ­های داده شده این عوامل را در گروه الزامات عملکردی دسته­بندی می­کند، پس مشتری انتظار ارائه هرچه بهتر و بیشتر آن را داشته و در عین حال عدم وجود آن را به­سختی تحمل خواهد نمود، همچنین رتبه این عامل در گروه الزامات عملکردی پنج تعیین گردید. (وظیفه­دوست و عطاالهی، 1386)


مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت استرس و تحلیل رفتگی مدیران و کارکنان🔗پاورپوینت بیمه درمان🔗پاورپوینت تورم و بیمه🔗پاورپوینت ریسک در بیمه های مسئولیت🔗پاورپوینت فراموشی سازمانی🔗پاورپوینت سیستم عامل لینوکس (بخش اول)🔗پاورپوینت سیستم عامل لینوکس (بخش دوم)🔗پاورپوینت رویکردها و روش های ارزیابی عملکرد منابع انسانی🔗پاورپوینت تکنولوژی GPS🔗پاورپوینت ویندوز سرور 2008🔗پاورپوینت معرفی سیستم عامل های موبایل🔗پاورپوینت سیستم عامل اندروید🔗پاورپوینت تکنولوژی سئو (SEO)🔗پاورپوینت امنیت در شبکه های وایرلس🔗مقاله ترجمه شده با عنوان مدیریت استراتژیک در دانشگاه ها به عنوان عاملی برای رقابت پذیری جهانی آن ها🔗پاورپوینت تکنیک های فروش در بازاریابی🔗تحقیق اجلاس گروه هشت (G8)، یک گام دیگر به سوی نابودی کشورهای فقیر🔗پاورپوینت صكوك🔗پاورپوینت تاریخچه ساخت خودرو و معرفي سيستم هاي ايمني خودرو🔗پاورپوینت طرح توجیهی کرم ابریشم🔗پاورپوینت مکانیزم راه رفتن انسان🔗پاورپوینت پذیرش و خروج از بورس اوراق بهادار🔗پاورپوینت مفاهیم اصلی مدیریت هزینه🔗پاورپوینت تعاریف اعتیاد، پیش گیری و درمان آن🔗پاورپوینت خلاصه کتاب گزيده مرصاد العباد