تحقیق در مورد مبدل های حرارتی

تحقیق در مورد مبدل های حرارتی
تحقیق در مورد مبدل های حرارتی |1609854|zaranetwork

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 13 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مبدل های حرارتی(Heat Exchangers)

مبدل های حرارتی بر اساس :

1_ پیوستگی یا تناوب جریان

2_ فرآیندانتقال

3_ فشردگی یا تناوب جریان

4 _ نحوه ساختمان و مشخصات هندسی آن

5 _ درجه حرارت کارکرد

6_ سازوکار انتقال حرارت

7_ تعداد سیال

8_ آرایش جریان

دسته بندی می شوند.

انواع مبدل های حرارتی بر اساس نوع ساختمان و نحوه عملکرد :

1-مبدل های حرارتی لوله ایtube" heat exchanger-"

این نوع از مبدل ها که در صنعت کاربرد بیشتری دارند خود به چند دسته ی مختلف تقسیم بندی می شوند :

1_ تک لوله ای

2_ دولوله ای

3_ لوله مار پیچ

4_ چند لوله ای

5_ لوله پوسته

مبدل حرارتی دو لوله ای Double tube" heat exchanger-"

ساده ترین نوع مبدلی که در صنعت ساخته می شود مبدل حرارتی دو لوله ای است که به آن مبدل سنجاق سری نیز گفته می شود . که از دو لوله ی هم محور و به شکل U تشکیل شده است . در این نوع مبدل یکی از سیال ها از درون لوله و سیال دیگر از مجاری بین دو لوله عبور می کند و به این ترتیب عمل انتقال حرارت صورت می پذیرد .

از مزایای این نوع مبدل ها می توان به ساخت آسان و هزینه نسبتا کم ، محاسبات و طراحی آسان ، کنترل ساده جریان های سیال در دو مسیر ، نگهداری و تمیز کردن آسان و کاربرد در فشارهای زیاد اشاره کرد .

در صنعت معمولا برای سیالاتی که رسوب زا هستند از این نوع مبدل ها استفاده می شود .

مبدل های حرارتی لوله مارپیچ ("hellflow splral" heat exchanger)

این نوع ازمبدل های حرارتی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شده اند که ابتدا وانتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل می شود و محفظه ای اطراف آن را می پوشاند . معمولا جنس لوله های مارپیچ از فولاد کربن دار یا مس و آلیاژ های آن یا فولاد زنگ نزن و آلیاژهای نیکل می باشد .

معمولا ابعاد این دسته از مبدل ها در مقایسه با سایر مبدل های لوله ای کمتر است زیرا انتقال حرارت در مسیر های منحنی و پیچ دار بیشتر از مسیر مستقیم است .

از معایب و مزایای این نوع از مبدل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

معایب :

1_ به دلیل کوچک بودن لوله مار پیچ تعمیر و جوشکاری آنها مشکل و زمان بر است

2_ بدلیل مارپیچ بودن لوله ها تمیز کردن انها عملا مشکل است

مزایا :

1_ راندمان بالا

2_ مونتاژ آسان

3_ مقاومت مکانیکی در مقابل انبساط و انقباض

4_ مناسب برای دبی های کم و بارهای حرارتی پایین

مبدل حرارتی مبدل حرارتی برای انتقال حرارت موثر بين دو سيال (گاز يا مايع) به ديگری استفاده می گردد. مبدل های حرارتی در صنايع مختلف از جمله تهويه متبوع، خودرو، نفت و گاز و بسياری صنايع ديگر مورد استفاده قرار می گيرند.مطالب دیگر:
🔥دانلود فصل سوم پاورپوینت کتاب روانشانسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان رشد شخصیت🔥پاورپوینت اصول كنترل بيماری های گياهی🔥دانلود فصل چهارم پاورپوینت کتاب روانشانسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان نظریه های شخصیّت🔥پاورپوینت ارگونومی و کاربر كامپيوتر🔥پاورپوینت کودک آزاری و حمایت های کیفری🔥دانلود فصل پنجم پاورپوینت کتاب روانشانسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان نظریه های شناختی🔥پاورپوینت کودکان خیابانی و مشکلات آن🔥پاورپوینت ارتباط بين سود و قيمت سهام در بورس اوراق بهادار تهران🔥دانلود فصل ششم پاورپوینت کتاب روانشانسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان نظریه های تیپ شناسی شخصیت🔥پاورپوینت کوره های خلاء در صنایع🔥دانلود فصل هفتم پاورپوینت کتاب روانشانسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان نظریه های تحلیل عاملی🔥پاورپوینت گذری بر تاریخچه کامپیوتر 🔥دانلود فصل هشتم پاورپوینت کتاب روانشانسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان نظریه های بشر دوستانه🔥پاورپوینت گرافیک رایانه ای و کم کردن حجم تصویر🔥پاورپوینت گرمایش از کف در ساختمان🔥پاورپوینت گزارشگری در حسابداری مدیریت🔥دانلود پاورپوینت گشتاور در فیزیک🔥پاورپوینت مبانی متابولیسم🔥پاورپوینت ارزيابی تنوع ژنتيكی اصول آموزش و یادگیری🔥پاورپوینت اقلیم و ساختمان (تاثیرات محیط بر ساختمان)🔥پاورپوینت محاسبات لامبدا🔥پاورپوینت انبار و فرآیند کار در انبار🔥پاورپوینت بررسی سیستم های تبرید جذبی آمونیاکی🔥پاورپوینت (SWF (Small Web Flash🔥پاورپوینت محيط زيست وحفاظت از آن